פרננדו אלונסו

קבוצה: פרארי

מקום לידה: אוביידו, ספרד

תאריך לידה: 29/07/81

מרוצים: 140

נקודות: 577

נצחונות: 21

פול-פוזישן: 18

פודיומים: 53

אליפויות: 2

פרננדו אלונסו דיאז החל את קריירת המרוצים שלו בקארטינג, ואף על פי שלמשפחתו לא היו האמצעים לתמוך בקריירת מרוצים, נצחונותיו הרבים והתארים שבהם זכה עזרו לו למשוך ספונסרים. אביו, חוזה לואיס, סייע לו גם כמכונאי. בשנים 1993-1996 החזיק ברציפות בתואר אליפות הג'וניור קארטינג בספרד. ב-1996 זכה גם בגביע העולם בקטגוריה זו וב-1997 זכה בתואר האליפות בקטגוריית Inter-A האיטלקית. ב-1998 חזר לספרד ולקח את התואר הספרדי המקביל ואת המקום השני באליפות האירופית.

בסוף 1998 העניק לו אדריאן קאמפוס הזדמנות לבחון מכונית מרוץ "אמיתית", מסדרת האליפות האירופית הפתוחה של ניסן, ואלונסו הוכיח עצמו מעל ומעבר כשהצליח לקבוע זמנים זהים לאלו של נהגה הקודם של הקבוצה, מארק ג'נה. הוא הוחתם בקבוצה ולקח את האליפות כבר באותה עונה, בהפרש של נקודה אחת מן המקום השני, עם 6 נצחונות. כבר אז זומן למבחנים בקבוצת מינארדי והרשים לא-פחות מבעבר, כשקבע זמנים מהירים בכ-1.5 שניות משאר הנהגים הנבחנים.

ב-2000 נהג עבור Astromega בפורמולה 3000, וסיים את העונה רביעי, עם נצחון אחד בלבד, בספא. ב-2001 הצטרף לקבוצת מינארדי בפורמולה 1 והישגו הטוב ביותר היה מקום עשירי בגרנד-פרי הגרמני. ב-2002 עבר לרנו ושימש שם כנהג מבחן. הוא גם בחן באופן חד-פעמי את המכונית של קבוצת יגואר.

ב-2003 הפך לנהג מן המניין בקבוצת רנו והרשים בצורה יוצאת דופן. הוא היה לנהג הצעיר ביותר שמשיג פול-פוזישן (במלזיה) ולאחר מכן השיג פול נוסף וניצחון בהונגריה. הוא סיים את העונה במקום השישי בטבלת אליפות הנהגים והיו מי שהחלו לראות בו מייקל שומאכר חדש. ב-2004 המשיך להרשים, סיים רביעי והיה עדיף על בן קבוצתו המנוסה ממנו, יארנו טרולי.

ב-2005 היה לנהג הצעיר ביותר בהיסטוריה הזוכה בתואר אלוף העולם. שבעה נצחונות ונהיגה בוגרת ובטוחה הספיקו לו כדי להשיג את התואר שני מרוצים לפני סיום העונה, למרות קימי רייקונן במקלארן עדיפה (ולא אמינה). ב-2006 לקח תואר שני ברציפות, לאחר מאבק עיקש עם מייקל שומאכר ופרארי בחצי השני של העונה.

ב-2007 עבר למקלארן וסיים שלישי בטבלת האליפות, עם מספר נקודות זהה לזה של בן-קבוצתו הצעיר, בשנתו הראשונה בסדרה, לואיס המילטון. יחסים רעועים עם הקבוצה, על רקע פרשת הריגול ולדבריו גם העדפת הקבוצה את המילטון, החליט לעזוב וחזר לרנו. ב-2008 סבל מביצועים ירודים של מכונית הרנו לאורך החלק הראשון של העונה, אולם בחצי השני היה לנהג שצבר את מספר הנקודות הגדול ביותר, וסיים חמישי מצוין.

ב-2009 שוב סבל מביצועים ירודים של המכונית, אבל למרות זאת הצליח להשיג פול בהונגריה, שירד לטמיון לאחר שאיבד גלגל שלא הוברג כהלכה במהלך עצירה. את העונה סיים במקום התשיעי, ובסופה נודע כי חתם על חוזה עם קבוצת פרארי.

אלונסו ידוע כחובב נלהב של קסמי קלפים. את החלק האחורי של קסדתו מעטרים שני קלפי "אס", לב אדום ותלתן שחור, המייצגים כל אחד תואר אליפות שבו זכה.