לואיס המילטון

קבוצה: מקלארן

מקום לידה: סטיבנאג', בריטניה

תאריך לידה: 07/01/1985

מרוצים: 52

נקודות: 256

נצחונות: 11

פול-פוזישן: 17

פודיומים: 27

אליפויות: 1

לואיס קארל דיווידסון המילטון הוא אלוף העולם הצעיר ביותר בתולדות פורמולה 1. אביו, בן למשפחה מגרנדה, ואימו, בריטית לבנה, העניקו לו את שמו בהשראת האצן האגדי, קארל לואיס. יש לו שלושה אחים למחצה, שתי אחיות ואח אחד הלוקה בשיתוק מוחין.

לואיס החל את קריירת המרוצים שלו בגיל שש, אבל בניגוד לנהגים אחרים, לא בקארטינג, אלא במכוניות שלט-רחוק. הוא זכה להצלחה גדולה וניצח במרוצים רבים. הצלחה זו הביאה את אביו לרכוש עבורו קארט כמתנת חג-מולד, והוא הבטיח לו כי אם יתמיד בלימודיו הוא יקבל את תמיכתו המלאה בקריירת המרוצים שלו. כשזה הוכיח עצמו, והמימון הנדרש הלך וגדל, נאלץ אביו לפרוש מעבודתו כמנהל מערכות מידע ולהפוך לעצמאי. בתקופות שונות לאורך הקריירה של בנו הוא נאלץ להחזיק במספר עבודות, ובכל זאת הגיע לכל המרוצים שבהם השתתף בנו. לאחר זמן פתח חברת מחשבים ונעשה גם לסוכנו האישי של לואיס.

כשהיה המילטון בן 10 הוא ניגש למנהל קבוצת מקלארן דאז, רון דניס, בטקס חלוקת פרסים של "אוטוספורט", ואמר לו כי הוא רוצה לנהוג עבורו. 3 שנים לאחר מכן, הוחתם על ידי מקלארן ומרצדס בתכנית לנהגים צעירים.

בשנים הראשונות לחייו כנהג מרוצים התחרה המילטון בסדרות קארטינג שונות, בהן זכה באליפות בריטניה פעמיים. ב-2002 עבר להתחרות בסדרת פורמולה-רנו וסיים שלישי. ב-2003 כבר זכה בתואר, שני מרוצים לפני סיום העונה, עם 10 נצחונות ו-11 פולים. ב-2004 עבר לסדרת פורמולה 3 האירופית וסיים במקום החמישי, עם נצחון אחד ושני פודיומים. ב-2005 שלט ביד רמה בסדרה ולקח את התואר עם 15 נצחונות ו-13 פולים.

ב-2006 עבר לסדרת GP2 והשיג את האליפות בשנתו הראשונה שם. הצלחה זו זיכתה אותו בנהיגת מבחן ובמושב בקבוצת מקלארן.

ב-2007 הדהים את הכל בעונתו הראשונה בפורמולה 1. בתשעת המרוצים הראשונים הוא השיג פודיום ולאחר מכן גם ניצח 4 מרוצים. הוא השיג 6 פולים במהלך העונה והציג ביצועים שווים, לעיתים אף טובים יותר, מאלו של בן קבוצתו ואלוף העולם פעמיים, פרננדו אלונסו. שתי טעויות גסות שביצע בשני המרוצים האחרונים הביאו אותו להפסיד את התואר לקימי רייקונן, נהג פרארי, בנקודה אחת בלבד.

ב-2008 המשיך להציג יכולת מרשימה והפך לאלוף פורמולה 1 הצעיר ביותר, כשהוא בן 23 בלבד. במהלך העונה השיג 5 נצחונות ו-5 פולים. הוא ניהל מאבק עיקש על התואר עם פליפה מאסה, נהג פרארי, ולבסוף גבר עליו בפנייה האחרונה של המרוץ האחרון, במהלך שזיכה אותו ביתרון של נקודה בודדת. ביצועיו קנו לו חוזה חדש במקלארן, עד לתום עונת 2012.

ב-2009 נאלץ להתמודד עם מכונית בעלת ביצועים חלשים. בתום המרוץ הראשון באוסטרליה, שאותו סיים שלישי, נמצא כי הונה את השופטים ונפסל מהמרוץ. באמצעה של העונה הצליחה מקלארן לשפר את המכונית שיפור משמעותי והמילטון התאושש עם שני נצחונות, ארבעה פולים וארבעה פודיומים. הוא סיים את העונה במקום החמישי בטבלת האליפות.