הנצחון הגדול של פליפה מאסה (וידאו)

פליפה מאסה, נהג פרארי שנפצע קשה בסוף חודש יולי בדרוג לגרנד-פרי ההונגרי, סגר אתמול מעגל וחזר לנהוג ב-F60, המכונית שבה נפצע, לראשונה מאז התאונה.

מאסה נפצע לאחר שנפגע מקפיץ שניתק ממכוניתו של רובנס באריקלו, נהג ברון, ופגע ישירות בקסדתו. הוא סבל משברים בגולגולת ונזקק לניתוח דחוף. התאוששתו הייתה מהירה מן הצפוי והוא חזר לנהוג במכונית פורמולה 1 משנת 2007 באמצע אוקטובר. למרות זאת, לא קיבל אישור מהרופאים לחזור להתחרות בשאר המרוצים של עונת 2009.


פרארי 2010 בהרכב מלא. מימין לשמאל: מאסה, בדואר, דומניקלי, פיסיקלה, אלונסו וג'נה

אתמול, במסגרת חגיגות סיום העונה המסורתיות של הקבוצה האיטלקית בולנסיה (Ferrari Mondiali) חזר מאסה למושב הנהג של המכונית העדכנית, כדי לבצע מספר הקפות הדגמה עבור הקהל, בסופן הצהיר כי התחושה הייתה טובה מנצחון במרוץ. מאסה טען עוד כי החזרה למושב הנהג של ה-F60 הייתה מרגשת אפילו יותר מהמבחן בפיוראנו (זה שביצע באמצע אוקטובר) ומן החזרה לחיק הקבוצה בברזיל ואבו-דאבי.


מאסה חוזר לסבסב גלגלים של מכונית פורמולה 1

במסגרת החגיגות הופיע פרננדו אלונסו לראשונה כנהג פרארי, אף על פי שלא הורשה ללבוש סימנים מזהים כלשהם, שכן חוזהו הנוכחי עם רנו יסתיים רק בסוף השנה. ההופעה הפומבית הראשונה של אלונסו עם פרארי לא הייתה חלקה, לאחר שזה נתקע עם מאסה בפרארי קליפורניה שבה נהג לא אחר מאשר לוקה די-מונטזמולו. זה האחרון ניסה להתקרב ככל האפשר ל-17,000 הצופים שהגיעו לחזות באירוע, אך סיים את המהלך, הוא ונהגיו, בקליפורניה אחרת שבה נהג ראש העיר ולנסיה.