אליפות עולם שלישית

איזה כיף לסבסטיאן ווטל לקום היום בבוקר לחייך לעולם ולהגיד לעצמו אני אלוף עולם. פעם שלישית ברציפות. אחר כך כדאי שיביט לשמיים ויברך את האל הרחום והחנון שחס על מכוניתו ובנס הוא יצא ללא פגע משמעותי מהתאונה בהקפה הראשונה. משה פינצ'בסקי עד עכשיו לא מאמין.

איזה עצוב לפרננדו אלונסו. כל כך קרוב אבל עדיין רחוק שנות אור. אם אלונסו היה מנצח אתמול הוא היה אלוף עולם. פשוט מאד. אבל אלונסו נתן הכל ועדיין היה רחוק בעשרים שניות מג'נסון באטן בסיום. ולמי שלא זוכר בפורמולה 1 20 שניות = נצח +.

פרננדו הפסיד באסטרטגיה ובעובדה שהוא נהג במכונית טיפה נחותה. אבל נשגב מבינתי למה פרארי פשוט לא מעתיקים את מה שבאטן עושה. הג'נטלמן האנגלי הוכיח פעם אחר פעם שהוא יודע בדיוק אם איזה צמיג צריך באיזה שלב במירוץ. פרארי מהצד השני עושים הכל הפוך. אתמול באטן ניצח בשילוב של מכונית מהירה ואסטרטגיה נפלאה. אם אלונסו היה עוקב אחריו הוא היה בסיום המירוץ על הגלגלים של באטן כדי שיהיה לו איזהשהו סיכוי לניצחון.

היה זה מירוץ נפלא, עם מלא תהפוכות ואליפות עולם על המשקל. הגשם תרם את חלקו אבל הוא לא היה חזק מספיק כדי ליצור כאוס אמיתי. בסוף הנהג עם המכונית הטובה יותר לקח את האליפות. הנהג שרבים רואים בו כנהג הטוב בסבב רק הביט במבט עצוב. הייתה זו הפעם השלישית שהספרדי מפסיד את האליפות בסיבוב האחרון וזה מתחיל להיראות כהרגל. אבל לזכותו יש לציין שבכל הפעמים הוא היה במכונית נחותה מהמתחרים. אבל זה עדיין כואב.

פרארי חייבים לספק לו מכונית תחרותית אחרת הוא לא יהיה שם. אצל ווטל אין בעיה כזו. אם ניואי מאחוריך אליפות עולם רביעית נראית בהישג יד.

מי שלא יכל להגיע אתמול לטמפל בר בכפר סבא פשוט הפסיד. אווירה כייפית, צעקות ושאגות ובסוף כרגיל אכזבה. עשרה אנשים שרצו שאלונסו ינצח מול נתן אחד. זה הרגיש כמו שיויון. אפילו קרה נס. השארנו יותר כסף מהנדרש.

2 תגובות על הפוסט “אליפות עולם שלישית

 1. לא האמנתי על עצמי אבל לקראת ההקפות האחרונות במרוץ ממש רציתי שיקרה משהו לפטל ואלונסו יהיה אלוף העולם. אולי זה בגלל השאיפה הלא מובנת שלי לעשיית צדק.
  פטל פתח את המרוץ בצורה שערורייתית עם חיתוך פראי על סנה שלא ספק אמור היה להביא ענישה אבל מישהו שם למעלה (לא..לא אלילת המזל) החליט לרחם על הילד.
  אח"כ הוא ביצעה עקיפה חצופה מארץ העקיפות החצופות על קובה תחת דגל צהוב ברור וה-BBC הראה אותו חולף על פני שני שלטים צהובים תוך כדי העקיפה אז אי אפשר להגיד שהוא לא ראה (או שהמרשלים לא ראו) וגם על זה הוא לא נענש.
  כל אחת מהענישות הללו היתה אמורה לזרוק אותו מספר מכובד של מקומות אחורה בצפיפות שהיתה אתמול ויתכן שהוא לא היה מצליח להיכנס לנקודות.

  אני די בטוח שאם היו שמים את המילטון במקום פטל באותם אירועים, האליפות כבר מזמן היתה של אלונסו. ממש התפלאתי שפרארי לא עשו כלום עם הסיפור הזה, אולי הם מתחילים להירדם כמו המקלארנז.

  אבל אחלה אלוף עולם פעם שלישית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>