באטן שולט בספא

ג'נסן באטן שלט היום בצורה מוחלטת במירוץ בספא והחזיר את עצמו למאבק על האליפות כשהוא מפגר ב 63 נקודות אחרי אלונסו שמוביל את הטבלה. ג'נסון נעזר בתאונה ענקית בה היו מעורבים המילטון ואלונסו שקרתה מייד עם הזינוק. רומאן גרוז'אן מלוטוס פגע בהמילטון ובכאוס שנוצר מצאו את עצמם שני אלופי העולם לשעבר מחוץ למירוץ כבר אחרי 20 שניות.

זה עיקר את המירוץ כי ברור היה ששני הנהגים הללו היו היחידים שיכלו להוות תחרות לבאטן. אבל מי שבאמת הרשים היה ווטל שמהמקום העשירי פילס את דרכו אל המקום השני במירוץ ובטבלת הנהגים. ווטל שנראה הכי מהיר היום מרוחק כ 24 נקודות מאלונסו שכאמור לא זכה בנקודות היום ואין ספק שהמומנטום איתו.

גשם לא היה בספא אבל הרבה אירועים ועקיפות. קימי רייקונן הבריק ועקף בצורה מרהיבה את שומאכר אל עבר המקום השלישי ולמרות שהוא עדיין לא ניצח העונה הוא רק 33 נקודות מאלונסו.

מי שכרגיל איכזב היה וובר שלא מצליח לשמור על יציבות וסיים רק במקום השישי המאכזב. מאסה בנקודות נדירות לפרארי סיים חמישי.

מייקל שומאכר שהרשים בהתחלה סיים רק שביעי אחרי שהצמיגים שלו נשחקו עקב אסטרטגיית עצירה אחת. מעניין יהיה לראות אם שבע פעמים אלוף העולם יהיה על הגריד גם בעונה הבאה. טורו רוסו חגגה שני נהגים בטופ 10 (8 ו 9) וכך גם פורס אינדיה כשהוקנברג המרשים סיים רביעי ודי-רסטה סוגר את העשירייה.

63 נקודות מפרידות את המקום הראשון לשישי בטבלת הדירוג. איך היו אומרים אצלנו בשכונה? הכל פתוח.

4 תגובות על הפוסט “באטן שולט בספא

 1. במצבים כאלה, כשהנהג שמעודדים מועף החוצה, אני בדרך! כלל עצבניים ומרגישים מרומים. ככה אני מרגיש…
  התנועה של גרוסמן משמאל לימין הייתה פשוט מטומטמת. הבעיה בלה סורס היא שהמכוניות מקדימה הולמות כמעט לעצירה מוחלטת ופונות כך שהנהגים נחשפים ואלונסו היה קרוב לתאונה הגרועה ביותר האפשרית. מהבחינה הזאת הגרוע ביותר לא קרה. מה שנשאר היה מירוץ משעמם. קיוויתי שרי יקונן יתן בראש לג?נסן אבל לא הייתה לו מהירות. לא היה מי שיגע בבטון במצב הזה. לצערי כמובן שפטל הצליח בסדרה של עקיפות מבחוץ לתוך השיקיין האחרון להתקדם עד למקום השני. מדהים איך אף אחד מהמתמודדים מול פטל לא העז להישען עליו בכניסה לשיקויים. ימי משיח. עד כמה שזה לרעת הקבוצה שלי, לפחות נהגו שם בצורה נקייה ופיירית וזה יפה!

  • שאלוהים יעזור למתכנן של מתקן השגיאות האוטומטי באייפון!
   מצטער!

 2. חחח משה, מתקן השגיאות האוטומטי באייפון מכנן גם את המתקן…

  מרוץ משעמם ומטופש. ה FIA זוכים שוב בפרס על מפעל חיים בתחום הטמטום.
  התקרית בזינוק חשפה שוב את הטימטום באיסור על שימוש במכונית חלופית. אתם מכירים עוד ספורט שבו שלושה מועמדים לניצחון יוצאים מהמרוץ מייד לאחר תחילת הארוע ללא יכולת לזנק כשהמרוץ מותחל מחדש?
  כמו שאוהבים להגיד ב FIA – זו הדרך שלהם להחזיר בחזרה לאוהדים.

  וטימטום לא פחות: גרוגסיאן הזה, הוא אשם בתאונה, אבל זה לא היה זדוני, סתם תשומת לב. פסילה ממרוץ שלם??? כבר ראינו עברות כל כך הרבה יותר חמורות, וכל כך הרבה יותר מכוונת – שנגמרו עם עונש קל יותר או בלי עונש בכלל.
  תסתכלו על מה ששומאכר עשה לווטל בהפקה בה הוא נכנס לפיטס, או ליתר דיוק ממש בכניסה לפיטס. לא פחות מסוכן – ומכוון. מה הוא קיבל?

  בצד החיובי, המסלול בספא הוא פשוט אגדי. קיבלנו השנה המון תמונות מהמסוק. היה מסוק אחד שריחף לו מעל הקאמל סטרייט וצילם לכיוון או רוז, אפשר היה ממש לראות את התוואי הבלתי נתפס שלה, כולל הפרשי הגבהים. מעולה.

 3. ניר אתה צודק. זה שקול לזה שירחיקו את רונדלדו ומסי בשניה הראשונה למשחק של ריאל מדריד וברצלונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>