שיעמומון במונקו

חוץ מהעובדה המדהימה ששת הנהגים הראשונים סיימו בהפרש של שש שניות ושיש לנו מנצח שישי משישה מירוצים היה זה מירוץ די משעמם.

אני מת על מונקו, מת על האווירה וחולה על המסלול אבל אולי הגיע הזמן לקצר אותו טיפה. 78 הקפות במירוץ שעקיפה היא דבר נדיר ורכבות של מכוניות הן דבר שבשיגרה אולי כדי לחשוב טיפה מחוץ לקופסה ולהגביל את זה ל 50 הקפות.

אבל הדבר החיובי הוא שיש לנו עונה מרתקת ואחרי שישה מירוצים אין אף מומעד עיקרי לזכייה באליפות. שישה נהגים מתחרים על הכתר וקשה למצוא נהג דומיננטי. נפלא. מירוץ מרתק? אולי בפעם הבאה.

ומילה אחרונה על מייקל שומאכר. אין לי ספק שאם הוא היה מזנק מהמקום הראשון הוא היה מנצח. זה יכל להיות סיום הולם לקריירה מפוארת. אין לי ספק שזו באמת העונה האחרונה שאנחנו רואים אותו על המסלול ולא נראה לי שיהיו לו עוד הרבה הזדמנויות לעמוד על ראש הפודיום.

5 תגובות על הפוסט “שיעמומון במונקו

 1. במונקו מי שפותח ראשון מנצח פרט למקרים של דיוויין אינטרוונשן.
  המרוץ משעמם ברמות כבר שנים ונהג שמנסה לשנות את זה ימצא את עצמו בסוף המרוץ אצל המרשלים או גרוע מזה (ראה מונקו 2011).
  הבעיה היא שהמסלול הזה הוא גולת הכותרת של פורמולה-1, מוקד לעלייה לרגל של כל המי ומי ואירוע יח"צ מס' 1 של הספורט. זאת הסיבה שהוא ישאר איתנו כנראה לתמיד ויאפשר לנו להינות ממנו רק בתנאים משתנים.
  אני מסכים ששומי היה יכול לנצח את המרוץ הזה אם היה פותח ראשון אבל זה תופס גם לגבי הייקי קובליינן ועוד לפחות 15 נהגים אחרים.

 2. לא מסכים שהיה כ"כ משעמם. אומנם לא היו עקיפות, אבל היה מותח כולל ריח של גשם באויר וזה שהיו כ"כ הרבה נהגים צמודים אחד לגירבוקס של השני. היה רק חסר איזה ניצוץ בדמות סייפטי קאר מאוחר למשל או גשם חזק, כדי שזה יתפוצץ למשהו יפה.

  אני אוהד וובר ושמח מאד שניצח אבל חבל לי על שומאכר(לא מאמין שאני אומר את זה). לעומת זאת, לא הייתי ממהר להספיד את האפשרות שימשיך עוד עונה

 3. היה מתסכל לראות את המילטון זז פעמיים אחורה כתוצאה מעצירות, מעבר לזה היה מותח, אבל משעמם.
  בהקפות האחרונות זה היה די מדהים לראות 6 מכוניות קרובות כמו בהקפת הזינוק, אבל מצד שני היה ברור שלמעט גשם – שום דבר לא ישתנה, אף אחד לא יעקוף. וזה, עבור מי שלא מתעניין בשחיה צורנית – מ-ש-ע-מ-ם.

  בערב הסתכלתי קצת על האינדי, המכוניות ניראות כל כך מכוערות ומטופשות, עד כדי כך שלא יכולתי להמשיך לצפות בזה.
  כבר שנים שלא ראיתי מרוץ, היה מצחיק לראות את רוג'ר פנסקי הנצחי, וגם את אי גי' פויט.
  היה לנו מריו, היה מייקל (היה גם ג'ון כמדומני), ועכשיו יש מרקו. קצת פטתי.
  מה שכן – כל הארוע מצולם באיכות מעולה. חבל שישראל מעבירים את ESPN ב 4:3 ו SD. אני בטו שבארצות הברית זה שודר כמו שצריך.

 4. דרור,
  מעודד לדעת שיש עדיין אנשים שמתעניינים ברכבות חשמליות יותר ממכוניות מירוץ.
  לגבי המילטון – מה שעושה לך את זה אחי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>