קצת באיחור מחשבה קלה על מונזה

עקב עומס עבודה כללי ואירועים שלא קשורים בי יצא לי לראות רק את תחילת המירוץ. ומכיוון שאחר כך הייתי תקוע בפקק אין סופי האייפון עידכן אותי מה קורה. אם בהתחלה עוד חשבתי שאלונסו יכול לתת פייט לווטל די מהר הבנתי שזה אבוד.

אבל לא על זה אני רוצה לדבר. אלה דווקא על מייקל שומאכר. אני ער לויכוח שמתנהל בפורום על חוקיות המהלכים שלו אבל אף אחד לא מזכיר את העובדה שפתאום השועל הותיק נראה כמו נהג מירוצים.

בתחילת העונה כולם קברו אותו (כולל אנוכי) ואמרו שהוא זקן מדי להתחרות. זה רק מראה לי כמה קל לכתוב דברים בלי לדעת באמת מה קורה. יכולות להיות 1000 סיבות למה הוא נראה עלוב בתחילת העונה. ומכיוון שאנחנו לא יודעים אותן ומכיוון שאין לנו גישה למקורות מידע בקבוצה אנחנו מניחים שהעובדה הבסיסית שהוא מבוגר היא הסיבה.

זה כל כך קל לעשות את ההקש הזה שמוביל אותנו לטעות שוב ושוב בכל מיני תחומים בחיים. מייקל שומאכר מוכיח כמה קל לחשוב בתבניות וכמה קל לטעות איתן. אני למדתי את הלקח.

5 תגובות על הפוסט “קצת באיחור מחשבה קלה על מונזה

 1. אותי דווקא כן מעניין מה אתה חושב על חוקיות המהלכים שלו
  אני מעריך את דעתך ואשמח לשמוע
  אין ספק שמדובר בקונפליקט, בין זכותו של נהג לשמור על מקום לבין הצורה בה זה נעשה

 2. יש כבר דיון בפורום על נושא החוקיות אז כדאי אולי שנשאיר אותו שם.
  לגבי הנהיגה של שומאכר, הייתי מסכים איתך על זה אסף אם לא הייתי רואה את ניקו מאפיל עליו בכל כך הרבה מרוצים. אני בהחלט חושב שרוזברג נהג מצוין אבל אני לא מצליח להבין איך הוא מתעלה עליו כל כך הרבה פעמים ובהפרשים כל כך גדולים כבר עונה שנייה ברציפות.

  גילוי נאות – מעולם לא אהבתי את שומאכר (הוא נתן לי מספיק סיבות) אבל אחרי כל כך הרבה מרוצים מבריקים נכנעתי להסכמה שמדובר בנהג גדול. מכאן שאם לא נושא הגיל – אני לא מצליח לראות את הנהג הגדול. לצערי נושא הגיל הוא הדבר היחיד שיש לו להגנתו.

 3. אני רוצה לצפות במרוץ במלאו לפני שאני מגיב לגבי ההתנהגות של מייקל.
  זה נכון שניקו האפיל עליו. זה עובדה. מה שאני טוען שאנחנו לא יודעים את הסיבה ולכן אנחנו אומרים שהוא 'זקן' יכול להיות שהמכונית לא התאימה לו. יכול להיות שאשתו עושה לו את המוות יכול להיות שהתזונה במרצדס עושה לו פלוצים במהלך נהיגה אנחנו פשוט לא יודעים. ובמירוצים האחרונים הוא הוכיח שזה לא בגלל שהוא מבוגר

 4. או שיכול להיות שבמרוץ האחרון המכונית היתה הרבה יותר טובה ממה ששומאכר הציג אותה ויתכן שאם ניקו היה שורד את המתקפה של לואיצי, היינו רואים מרצדס בפודיום.
  בקיצור, לא בטוח שהמקום החמישי שהביא שומי הוא דווקא הישג.

 5. לא מתחבר בכלל.
  כל מה ששומאכר עשה במונזה זה במקרה הטוב נהיגה הגנתית משובחת, במקרה הפחות טוב- הוא שימר מנעוריו את החלק הדוחה ביכולות שלו.
  לא ראינו שום דבר שדומה לשומאכר שהכרנו.
  מה שכן- הוא מזנק מצויין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>