אם לא ווטל אז וובר

מארק וובר זכה היום בפול הראשון שלו העונה כשהוא מקדים את ווטל ב 0.2 שניות הפער מהמילטון ואלונסו במקומות השלישי והרביעי הוא כמעט שניה. מזמן לא ראינו עונה כזאת חד צדדית. ברד בול ידעו טוב מאד למה הם התעקשו להביא את אדריאן ניואי לתפקיד. האיש שיצר מכונית על בוויליאמס ואחר כך במקלארן עושה זאת שוב פעם. מדהים.

באטן ופטרוב יזנקו מהמקומות 5-6 ורוזברג הקדים את מאסה האנמי אל המקום השביעי. מאלדנדו מוויליאמס סיים תשיעי לפני מייקל שומאכר שכולם כל כך נהנים להספיד. ניק הידפילד כלל לא השתתף מכיוון שהקבוצה לא הספיקה לתקן בזמן את המכונית שעלתה באש במקצה האימון.

המירוץ מחר בשלוש. מישהו מוכן להמר נגד רד בול?

5 תגובות על הפוסט “אם לא ווטל אז וובר

 1. לא לסגור את העונה עדיין…
  אני רואה את המכוניות של רד בול טסות על טנקים ריקים עם דאון-פורס מדהים ואפילו הכנף פתוחה בפניות המהירות (על אמת – לא דמיינתי).
  זה בעצם מסביר את ההבדלים בביצועים של המכוניות שלהם בין המדידות למרוץ כשלפני שבועיים העגלה עם סוסה של אלונסו עקפה את הסופר-מכונית של וובר.

  1. במרוץ, המוביל לא יכול לפתוח כנף אחורית אפילו פעם אחת במהלך המרוץ אלא אם כן מישהו עובר אותו – חיסרון אדיר למכונית של ניואי.
  2. במירוץ, הצמיגים הרכים עושים 6-7 הקפות והמכונית כבר לא מגיבה אותו דבר בפניות כי השחיקה של הפירלי מטורפת – אובר סטירינג מוקדם יותר למכוניות של ניואי והפערים מצטמצמים.
  3. במירוץ הזינוק בטנק דלק מלא והרצפה ממש מילימטרים מהאספלט (למרות שכאן אני חייב לציין שהרד-בול מובילה גם בטנקים מלאים).
  4. במירוץ, בזינוק ה-KERS משחק תפקיד חשוב ופה יש לרד בול עקב אכילס רצינית. אני לא ראיתי את ה-KERS של ווטל עובד היום.

  בקיצור, העונה אמנם נראית כמו טיול בפארק לרד-בול עם הפרשים שלא נראו הרבה זמן מהקבוצות האחרות ואין ספק שמגע הזהב של ניואי ניכר הייטב במכוניות אבל אני חושב שעדיין יש לכמה קבוצות מה להגיד.

  אני מקווה שגם פרארי במשחק מעכשיו.

 2. היום שמעתי את השידור ב BBC
  וואיי איזה מקצוענים מפרטים לפרטי פרטים כל דבר מנתחים הכל משהו

  צודק לווטל יש בעיה עם ה kers ולפי מה שאמרו כנראה שלא יהיה לו גם למרוץ בעיה משמעותית לווטל אבל יש להם עוג 2 סטים של צמיגים חדשים לו ולוובר.
  בריצאלו יפתח ממקום 19 בגלל תקלות טכניות ויש לו 3 סטים של גלגלים מעריך שיעלה לפחות 6 שלבים בסיום המרוץ
  המילטון עם מערכת קירס תקינה אבל רק סט רך אחד להחלפה
  הולך להיות מעניין
  פניות13 14 15 הכי מעניינות וקשות לפני הישורת האחרונה
  שיהיה בהצלחה ושהטוב ינצח.

 3. אין ספק שהשידור של ה-BBC ברמה גבוהה ביותר כשג'ורדן וקולטהארד מעבירים פרשנות לעומת חבר הליצים של ערוץ 5 שכנראה שאין לו שום קשר להבנה בסיסית של הספורט הזה.

  היה מרוץ חזק השבוע והייתי מבסוט מהמקלארנים שנתנו פייט טוב לרד בול. פטל קיבל את ה-KERS שלו חזרה בדיוק בזמן הנכון כשלואיס כבר היה מוכן ללעוס אותו חי ומאותו רגע כבר המקלארן לא הצליחה להדביק את הרד בול כשכל הקפה הרד בול בורחת לה בסדרת הפניות האחרונות לפני היישורת סטארט-פיניש ואז כבר ה-DRS יכל רק לצמצם מרחק ולא יותר מזה.
  בכל אופן, כמו שרון אמר ההבדלים בין המרוץ למדידות הזמנים די ברורים כשהרד בול מככבת בפערים של יותר משניה להקפה רק כאשר הצמיגים במצב אופטימאלי, הטנק ריק ואפשר ללחוץ על -DRS כמה שרוצים.
  כשכל הפרמטרים האלה נעלמים במרוץ, הרד-בול מציגה קצב זהה לקצב של המקלארן ולפעמים גם הפרארי בתמונת הזמנים התחרותיים.

  יאללה שיהיו עוד מרוצים כאלה!

 4. חברה מחר מתחיל מונקו ולא סגרתם תמרוץ בספרד מה קןרה…????

  טוב טוב-אני מתגורר בצרפת ככה שאני שאני רואה תשידור בTF1 הצרפתי ולא של אלי דרדסי..פה מתחיל השידור שעה לפני המירוץ עם פרשנויות וכל מיני אבל ברמה קצת יותר נמוכה משל הBBC

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>