קוביאשי: מרגיש מוכן להוביל את סאובר

נהגה היפני של סאובר, קאמוי קוביאשי, אמר בהשקת מכוניתה החדשה של הקבוצה כי הוא חש מוכן להוביל את הקבוצה, אף על פי שהעונה הבאה תהיה עונתו השנייה בלבד בסדרה.

קוביאשי הפך באחת לנהג הבכיר בקבוצה, לאחר שזו פיטרה את פדרו דה לה רוסה ואת ניק היידפלד הותיקים, והחתימה במקומם את המכסיקנים סרג'יו פרז ואסטבן גוטיארז.

"עונת הבכורה שלי בסדרה הייתה מאוד מאתגרת; הייתה לי תקופה מרתקת", הסביר קוביאשי. "גם העונה הבאה בטח תהיה מרתקת, אבל אני חושב שהתפקיד שלי קצת ישתנה ? אני אהיה הנהג המנוסה. אני חושב כיצד אוכל לתרום לקבוצה הרבה ככל האפשר."

"אני צריך להיות מוכן להוביל את הקבוצה. זו הסיבה שבגינה פיטר סאובר בחר בי השנה. זה ללא ספק האתגר הגדול ביותר שלי, ואפשר לומר שאני מוכן להיות מנהיג."

קוביאשי קנה את עולמו כאשר נקרא להתחרות במדי טויוטה בשני המרוצים האחרונים של עונת 2009, וניפק מיד ביצועים מרהיבים, שבאחד המרוצים אף זיכו אותו בנקודות בכורה. לאוהדי הסדרה זכורות בוודאי גם שתי הופעות מוצלחות לפחות במהלך העונה שעברה, שבהן הוכיח יכולת עקיפה משכנעת למדי.

היפני הצעיר נשאל, אם כן, לגבי עזרי העקיפה החדשים שיעמדו לרשות הנהגים בעונה הבאה, בראשם הכנף האחורית המתכווננת, ואמר כי בעבר מצא את מלאכת העקיפה סבירה, גם בלעדיהם.

"במרוץ הראשון שלי הצלחתי להשלים שתי עקיפות", נזכר היפני הצעיר. "בשבילי זה היה דבר רגיל, לא היה בזה שום דבר מיוחד ? זו הייתה הדרך הרגילה שלי להתחרות."

"כמובן, העקיפה אינה קלה, אבל בתור נהג חסר ניסיון הביטחון שלי נבע מיכולת העקיפה שלי. אני עוד מסתמך על הביטחון הזה ? הוא עזר לי הרבה גם במהלך העונה הקודמת. לנהג יהיה קשה עם המערכת (של הכנף האחורית) ? אם היא תעבוד זה יכול להיות מעניין, אבל אם משהו יקרה זה עלול להיות מאוד מסוכן."