לוטוס חשפה את מכוניתה החדשה

לוטוס חשפה היום בהשקה אינטרנטית את מכוניתה החדשה. הקבוצה פרסמה מספר תמונות ? חלקן עיבוד מחשב, והשאר תמונות אותנטיות, מתוך המפעל, מהן ניתן ללמוד שהמכונית החדשה אינה מוכנה לגמרי. הופעתה הציבורית המלאה הראשונה של המכונית מתוכננת להתקיים ביום רביעי, היום השני של מקצה המבחן הראשון לעונת 2011, שייערך בולנסיה.

למרות הודעתה הקודמת של לוטוס, לפיה תכונה המכונית TL11, החליטה הקבוצה לשנות את השם ולחזור לסדרת הכינויים הקודמת; לפיכך, המכונית תיקרא T128. שינוי זה נועד, לדבריו של פרננדז, למנוע חיכוך נוסף עם לוטוס השנייה (Group Lotus), וכן על מנת ליצור רצף היסטורי.

המכונית הקודמת של הקבוצה הייתה בסיסית למדי ונבנתה בחפזון, כאשר המטרה העיקרית הייתה לאפשר לקבוצה להגיע מוכנה לפתיחת העונה, תוך ניפוק ביצועים אמינים, גם אם לא מאוד תחרותיים. המכונית החדשה, לעומת זה, כבר כוללת מספר פתרונות יצירתיים, בראשם קשת התהפכות להבית, כדוגמת זו שהציגה מרצדס ראשונה, במהלך העונה הקודמת (תוך התאמה לדרישות התקנות החדשות). עוד ניתן לראות, כי כונסי האוויר הצדדיים מפוסלים בצורה הדוקה יותר והאף גבוה יותר.

שלא כקודמתה, המכונית החדשה תונע על ידי מנוע מתוצרת רנו (במקום קוזוורת'), ותעשה שימוש בתיבת ההילוכים של רד-בול (במקום Xtrac).

מייק גאסקויין, המנהל הטכני של הקבוצה, נשמע שבע רצון: "אני חושב שהמכונית הזו נראית כמכונית מובילה בכל תחום. אמרנו במפורש שאנחנו רוצים להתחיל לאתגר את הקבוצות הותיקות, ואני חושב שניתן לעשות זאת."

טוני פרננדז, מנהל הקבוצה ובעליה, שמח לקחת פסק זמן מן ההמולה המשפטית השוררת סביב הקבוצה בימים אלה: "היה כאן כל-כך הרבה עניין בתחומים שאינם קשורים למרוצים… אני ממש נרגש לחזור ולעסוק בנושא העיקרי! השקת המכונית החדשה היא צעד גדול קדימה עבור לוטוס, ואני רוצה להודות לאנשי הקבוצה כולם על העבודה הקשה שהשקיעו. אני רוצה להודות גם לרנו ולרד-בול טכנולוגיה, על התמיכה המשמעותית, על העזרה הרבה בעשיית צעד זה ועל היותן שותפות מצוינות."