מאסה: פרארי הבטיחה לי הזדמנות שווה

פליפה מאסה אמר בהשקת המכונית החדשה של פרארי שזו הבטיחה לו הזדמנות שווה בעונה הבאה, כך שלא יימלא תפקיד משני לצד בן-קבוצתו, פרננדו אלונסו.

במהלך העונה שעברה אולץ מאסה לתמוך במאמצי האליפות של אלונסו, כאשר הוביל את הגרנד-פרי הגרמני וקיבל הוראה להאט כדי לאפשר לספרדי לעקפו.

"אני חלק מהקבוצה, ואני מאוד רוצה לנצח", הצהיר מאסה. "אני כאן בשביל זה; אני לא כאן כדי להתחרות, אני כאן כדי לנצח. יש לי הבטחה, ואם מתישהו, בקבוצה כלשהי, יגידו לי שהאפשרות לנצח אינה מובטחת, אני אקום ואלך. אני סומך על הקבוצה שלי לחלוטין. אני יודע שהם יכולים לתת לי מכונית תחרותית, כזו שתאפשר לי לנצח מספר מרוצים גדול ככל האפשר."

ביצועיו הירודים של מאסה בעונה שעברה יוחסו על-ידו לתכונות הצמיגים של ברידג'סטון. כעת, עם המעבר לצמיגי פירלי, הוא נשמע אופטימי לגבי האפשרות שיצליח לשחזר את יכולתו, כפי שהייתה ב-2008.

"נעשו הרבה שינויים וכולם יודעים, כפי שתמיד אמרתי, שלא אהבתי את הצמיגים", הסביר מאסה. "היו לי הרבה קשיים עם הצמיגים האלו, בעוד שההתרשמות הראשונית מהצמיגים של פירלי הייתה חיובית. בעונה הקודמת הייתי צריך לעשות כל מיני דברים כדי להתאים את סגנון הנהיגה שלי, אבל ביום המבחן הראשון עם הצמיגים של פירלי התחושה הייתה טובה – לא הייתי צריך לשנות שום דבר, היה לי יותר קל לנהוג את המכונית."

"אני חושב שאני נמצא במצב שונה עכשיו – ואני מתכוון לבעיות שהיו לי בשנה שעברה. בואו נקווה שהמכונית החדשה תנפק ביצועים טובים למן ההתחלה ועד הסוף. אנחנו יודעים שזה חשוב מאוד באליפות תחרותית כל-כך, כמו זו שהייתה בעונה הקודמת, ובטח תהיה גם בעונה הבאה."