פורס-אינדיה אישרה את סוטיל, די-רסטה והולקנברג

פול די-רסטה, נהג המבחן של פורס-אינדיה בעונה שעברה, יקודם וישמש בעונה הבאה כנהג מרוץ, לצידו של אדריאן סוטיל.

שמו של זה האחרון נקשר עם מספר קבוצות בשלהי העונה הקודמת, אבל לבסוף האריך הגרמני את חוזהו בקבוצה שאיתה התחרה לראשונה בסדרה.

"עשיתי את הופעת הבכורה שלי בפורמולה אחת במדי הקבוצה ב-2007, ומאז עבדנו יחד. מרגיש לי מאוד נכון להישאר כאן עוד שנה", הסביר סוטיל. "תמיד אמרתי שטוב לי כאן. הקבוצה הזו היא כמו משפחה, וכאשר אתה מרגיש טוב אתה בטוח בעצמך ויכול לתת את המקסימום."

סוטיל אמר כי הוא מצפה להמשיך ולצבור נקודות מדי מרוץ, כפי שעשה בעונה הקודמת, וכי גם פודיום בא בחשבון.

"הייתי בתוך הנקודות הרבה פעמים בחצי הראשון של 2010, ואני מקווה שזה מה שיקרה גם בעונה הבאה, עד תומה. בעונה שעברה היינו מהירים, אבל איבדנו קצת מהיכולת באמצע. לכן, המטרה שלנו היא להיות מהירים באופן עקבי ובתוך הנקודות. פודיום פה ושם יתקבל בברכה."

די-רסטה, שזכה באליפות DTM בעונה החולפת, שימש, כאמור, גם כנהג מבחן בפורמולה אחת, וזכה לנהוג לא-מעט. ברוב הופעותיו הוא אף הצליח להרשים. הסקוטי בן ה-24 אמר כי הוא מקווה לצבור נקודות על בסיס קבוע, והוסיף כי הוא מקווה ללמוד כל מה שניתן מסוטיל והולקנברג, המנוסים ממנו.

"בהתחלה אני פשוט מקווה ללמוד, להתחיל מלמטה וליצור לעצמי בסיס טוב; ללמוד את המסלולים, להבין את המכונית ולאסוף מידע כנדרש, על מנת שנוכל להגשים את המטרות שהצבנו לעצמנו כקבוצה. כדי לעשות את זה אנחנו צריכים לסיים כמה שיותר מרוצים ולוודא שנהיה בתוך הנקודות."

"העובדה ששני בני הזוג שלי כבר התחרו בפורמולה אחת היא יתרון, שכן הם מכירים את המסלולים ואת האווירה, ויודעים להתמודד עם מצבים שונים שאתה לא מכיר עד שאתה מתחיל לנהוג במרוצים. באותו אופן, אני מקווה לתרום מהניסיון שצברתי במהלך הנהיגות שביצעתי בשנה שעברה, ממה שאני יודע על הקבוצה, ובכלל – זווית ראייה שונה. אני חושב שיחד נשלים זה את זה."

נהג וויליאמס לשעבר, ניקו הולקנברג, ישמש כנהג המבחן של הקבוצה בעונה הבאה, לאחר שלא הצליח למצוא מושב מרוץ.

"כמובן, הייתי מעדיף להיות נהג מרוץ, אבל הדבר החשוב ביותר הוא להישאר בסדרה", אמר הגרמני הצעיר. "כל נהג רוצה להתחרות במרוצים – זו השאיפה של כולנו. המוטיבציה שלי היא לשכנע את הקבוצה שיש לי את הכישורים כדי לנהוג במרוצים בעונת 2012."

"העונה שעברה הייתה מאוד חשובה מבחינתי", המשיך הולקנברג. "למדתי הרבה, והיה לי בן זוג מצוין. למדתי ממנו כיצד ניתן לסייע לקבוצה לפתח את המכונית בכיוון הנכון. אני מביא איתי הרבה מוטיביציה ואשתדל ככל יכולתי לעזור לקבוצה."

האיטלקי ויטאנטוניו ליוצי, נהג הקבוצה בעונה שעברה, יעזוב את הקבוצה, אף על פי שחוזהו אמור היה לכלול גם את העונה הבאה.