עכשיו זה רשמי: מרוצי העונה הבאה ישודרו בפורמט HD

הנהלת פורמולה אחת (FOM) אישרה כי בעונה הבאה כל הערוצים המשדרים את מרוצי הסדרה ייהנו מאפשרות להעביר את השידורים בפורמט HD.

במהלך החורף ערכו הגורמים הרלוונטים בדיקות על מנת להבין כיצד, אם בכלל, ניתן לשדר את המרוצים בפורמט האמור ובמה הדבר כרוך. בתום הבדיקות החליטה הנהלת פורמולה אחת לרכוש ציוד המאפשר העברת נתונים לערוצים המשדרים במהירות של 42MB בשנייה, והשידור עצמו יהיה ברזולוציה של 1080i.

המצלמות שלצדי המסלול יתמכו בצילום HD באופן מלא, אולם בשל קשיים טכניים מצלמות האונבורד לא יאפשרו אלא שידור בפורמט SD "משופר" בלבד.

המעבר לשידורים בפורמט HD נעשה לאור דרישה תקיפה מצד אוהדים, ולמרות הצהרותיו של ברני אקלסטון עד לפני זמן מה, לפיהן שידורים בפורמט זה לא יתקיימו לפני 2012.

"שאלתי את המשדרים: האם תשיגו יותר צופים בזכות שידורים בפורמט כזה? האם פחות אנשים יצפו בשידורים בגלל שאתם לא יכולים להציע שידור בפורמט כזה? הם צריכים לבדוק כמה מהצופים מחזיקים בציוד המתאים", צוטט אקלסטון במהלך העונה שעברה. "אני לא חושב שהצופה הממוצע מבין שלא מדובר רק בשידור עצמו, שעליו להחזיק בציוד מתאים כדי לקבל את השידור הזה. זה כמו להציע שידור בצבע כשאנשים מחזיקים במכשירי טלוויזיה של שחור-לבן."