רומא ויתרה על אירוח גרנד-פרי

קברניטי רומא החליטו לגנוז את התכנית לאירוח גרנד-פרי איטלקי נוסף, ויתרכזו מעתה בניסיון להבטיח את אירוח האולימפיאדה.

בחודשים האחרונים עלה שמה של רומא מספר פעמים כמועמדת אפשרית לאירוח מרוץ רחובות נוסף בסדרה, אך התכנית לא זכתה לתמיכה, אפילו לא מצד פרארי. ברני אקלסטון הודיע למארגנים כי אף מדינה לא תורשה לארח שני מרוצי גרנד-פרי בשטחה (אף על פי שבספרד מתקיימים שניים, אחד מהם הגרנד-פרי האירופי), ולאור הסכם ארוך טווח לקיום הגרנד-פרי האיטלקי במונזה, נסתם הגולל על תקוותה של רומא.

"אנחנו מוותרים על אפשרות אירוח גרנד-פרי ברומא באופן רשמי ומוחלט", צוטט ראש העיר, ג'יאני אלמאנו, בלה-סטאמפה. "עם זאת, החלום האולימפי עומד בעינו, אז בואו נבהיר לאיטליה ולעולם שאנו רוצים לארח את המשחקים ברומא."

לוקה די מונטזמולו, נשיא פרארי, הביע דעתו בעניין זה במהלך אירועי "וורום" המסורתיים שמקיימת הקבוצה בהרי הדולומיטים. מונטזמולו אמר שהקבוצות הסכימו ביניהן שלא להרחיב עוד את לוח המרוצים, שעומד עתה על המקסימום האפשרי, וכן שעדיפות לקיום אירועים חדשים צריכה להינתן לאזורים חדשים.

"בארוחת הערב במאראנלו", הסביר מונטזמולו לעיתונאים, "אמרתי שהתחושה בקרב היצרניות בפרט, והקבוצות בכלל, היא שלא ניתן להוסיף עוד מרוצים על המספר הקיים, שהוא גם כך רב מדי; נדמה כאילו העונה לא נגמרת. לא זו בלבד, אלא שההעדפה היא לקיים מרוצים בארצות 'חדשות', בשווקים חדשים. במקום שיהיו לנו שני מרוצים בגרמניה או בספרד, ואולי גם באיטליה, יש, בראש ובראשונה, את ארה"ב, אבל לא רק אותה ? יש גם את רוסיה והודו."

"לא מדובר בכישלון של רומא, הרצון הכללי הוא לקיים מרוץ אחד בכל מדינה, לכן לא ניתן לקיים שניים באיטליה. מעבר לכך, ההחלטה היכן לקיים את המרוץ האיטלקי היא בעיה איטלקית בעיקרה, ובעניין זה יש לזכור את ההיסטוריה של מונזה."

מונטזמולו לא התנגד לרעיון שמונזה ורומא יארחו את הגרנד-פרי האיטלקי לסירוגין, אבל הדגיש שבמקרה זה יש להבטיח שמעמד המרוץ במונזה לא ייפגע.