וויטמארש ימשיך לעמוד בראש ארגון הקבוצות

מנהל קבוצת מקלארן, מרטין וויטמארש, ימשיך לשמש כיושב ראש ארגון הקבוצות (FOTA), למרות שכבר השלים קדנציה אחת בתפקיד.

מנהל קבוצת מרצדס, רוס ברון; מנהל קבוצת רד-בול, כריסטיאן הורנר; ויושב-ראש וויליאמס, אדם פר, הוצעו כמחליפים אפשריים לוויטמארש, אך על רקע הישגי הארגון בשנה האחרונה, בפרט בתחום הסכם הגבלת המשאבים, החליטו הקבוצות להימנע מיישום הרוטציה עליה הסכימו בעבר, כל שנה. להחלטת הקבוצות כאמור סייעה גם העובדה שרוס ברון, המועמד המועדף לרשת את וויטמארש, לא היה מעוניין לשמש כיושב-ראש.

וויטמארש התייחס למכשולים שבפניהם ניצב ארגון הקבוצות בעת האחרונה, בכלל זה גם פרישתה המדוברת של היספאניה, ואמר כי הוא בטוח ביכולתו של הארגון שבראשו הוא עומד לצלוח אותם.

"כמה מהאנשים התחרותיים ביותר בעולם נמצאים בפורמולה אחת; הניסיון לגרום להם לעבוד יחד מהווה אתגר מעניין. ארגון הקבוצות השיג הרבה עד כה, אף על פי שישנם אנשים שלא היו רוצים שימשיך להתקיים, משום שהוא מאחד את הקבוצות."

"ישנם כמה עניינים בוערים, אבל אין טעם לדבר עליהם בפומבי; אנחנו נתגבר עליהם. הקבוצות מבינות שלכמה מהן לא היה מקום בסדרה בלעדי ארגון הקבוצות, ולכן יש הרבה רצון טוב ותמיכה בקרבן. אנחנו נמתח את הגבולות ונצא חזקים."

"במבט לעתיד, אני חושב שארגון הקבוצות ימשיך להוות גורם חשוב ומכריע בתהליך המתמשך של עיצוב הספורט, כך שיהיה בטוח, רלוונטי, ידידותי לסביבה, אטרקטיבי למדיות שונות, חדשות וישנות, ומעל הכל ? ידידותי לאוהדים. אני משוכנע שנצליח להשיג את כל המטרות הללו, ביד אחת עם ההתאחדות והנהלת פורמולה אחת, שחולקות איתנו את אותן השאיפות."

וויטמארש הביע שביעות רצון מן העובדה שמירב העניין בספורט, במהלך העונה שעברה, התרכז בהתרחשויות שעל המסלול, ולא בפוליטיקה, בניגוד לשנים עברו.

"היינו במלחמה; פרארי ומקלארן נלחמו זו בזו משך שלושים שנה, ולפעמים המלחמה יצאה משליטה. כולנו אוהבים את הסדרה, וכולנו מבינים שהיא יכולה להיות טובה יותר. עם זאת, אין די ברצון, צריך לקחת אחריות."

"עלינו לדאוג להישרדותן של הקבוצות הקטנות ? הטענה לפיה לקבוצות הגדולות לא אכפת מה יקרה עם הקבוצות הקטנות היא חסרת טעם… אנחנו צריכים לפחות עשר קבוצות, ועדיף שתהיינה 12 קבוצות."

"האליפות האחרונה הייתה נפלאה משום שהיא הייתה מרתקת ונמשכה עד לרגע האחרון. אנשים לא דיברו על סקנדלים או על שערוריות; הם התרכזו במאבק הקשוח על האליפות. אנחנו גאים בהישג הזה, ומקווים לספק סחורה אפילו טובה יותר בעונה הבאה."

וויטמארש ביקש להדגיש גם שארגון הקבוצות עושה כל שביכולתו כדי לסייע לכלל הקבוצות, קטנות כגדולות, על רקע ההאשמות שהוטחו בו מכיוונה של היספאניה.

"קראתי דיווחים לפיהם כמה מאנשי היספאניה טענו שארגון הקבוצות לא תומך בקבוצות הקטנות. אני מתנגד לטענה הזו בתוקף ומבקש להפנות את תשומת לב הקוראים להערותיו של טוני פרננדז (שפורסמו בעמוד הטוויטר שלו, ד.פ), בעלי קבוצה קטנה בעצמו, המאשרות, למעשה, את חשיבותו של הארגון והערך שבחברות בו."

בקרוב צפוי ארגון הקבוצות להכריז על סגן לוויטמארש, כמו גם על ראשי קבוצות העבודה לענייניים טכניים, ספורטיביים ומסחריים.