המילטון על 2010: מגיע לי 6 מתוך 10

בראיון שהעניק לרדיו בבריטניה נתן לעצמו נהג מקלארן ואלוף העולם לשעבר, לואיס המילטון, ציון נמוך למדי על ביצועיו במהלך העונה החולפת.

"החיים הפרטיים שלי, האופן שבו הדברים הסתדרו לא היה חלק כפי שהיה בעבר; וכדי לעשות את מה שאני עושה צריך שכל הדברים יסתדרו", הסביר המילטון. "זה לא מסתכם בלהגיע למסלול ולנהוג, זה קשור גם להופעות שלך בפני אנשים ותקשורת, לשינויים במצב הרוח, לאנשים שסביבך – משפחה וחברים – והזמן שאתה יכול להעניק להם ולטיפוח הקשר עמם."

"ברגע שחלק מהדברים האלה סוטים ממסלולם ולא כל חלקי הפאזל נמצאים במקומם, קשה לעשות דברים אחרים בחיים באותה קלות. אני חושב שהמפתח לחיים הוא לשמור את כל חלקי הפאזל הזה במקומם הנכון."

האלוף הבריטי לא הרחיב עוד לגבי הקשיים שאיתם נאלץ להתמודד, אבל במהלך העונה החולפת הפסיק אביו, שליווה אותו מאז תחילת דרכו בעולם הספורט המוטורי, לשמש כמנהלו האישי. מלבד זה, מספר פעמים במהלך העונה נפוצו שמועות לפיהן יחסיו עם חברתו, הזמרת ניקול שרזינגר, עלו על שרטון, ולאחרונה היה נתון הכוכב הבריטי לביקורת נוקבת על השפה הירודה שבה השתמש כדי לעדכן את מעריציו אודות חייו ופועלו, באמצעות חשבון "טוויטר" שפתח.

"עבר הרבה זמן מאז שסיימתי מחוץ לשלישייה הראשונה באליפות במהלך הקריירה שלי", הוסיף המילטון, שניצח שלושה מרוצים בלבד במהלך העונה וסיים רביעי באליפות הנהגים. "המקום הרביעי הוא לא הישג להתגאות בו."

"היו לי שני מרוצים רעים שבהם איבדתי נקודות יקרות שהיו יכולות לשפר את מקומי באליפות ולהציב אותי בעמדה טובה הרבה יותר לקראת סוף העונה, ובמהלכה באופן כללי."

"התכנית שלי כעת היא 'להחליק' פינות כדי להבטיח שבעונה הבאה אהיה כשיר לחלוטין מן הבחינה המנטלית; שלא תהיינה הפרעות חיצוניות."