גרופ לוטוס צוברת תמיכה

גרופ לוטוס, שהודיעה לאחרונה על תוכניות מרחיקות לכת בקשר עם הסדרה, צוברת לאחרונה תמיכה, למרות המאבק המשפטי שהיא מצויה בו לגבי זכות השימוש בשם המיתולוגי וכוונתה להתחרות בקבוצת לוטוס (Team Lotus).

ביום חמישי האחרון פרסמה משפחתו של קולין צ'אפמן האגדי, מייסד לוטוס, את עמדתה בעניין, והביעה תמיכה מלאה במאמציה של גרופ לוטוס.

"משפחת צ'אפמן התרשמה לטובה מתוכניותיה של גרופ לוטוס, ומודה לפרוטון (חברת האם המלזית, ד.פ) על השקעתה המשמעותית, שמטרתה להבטיח את עתידו של צוות העבודה המצוין של המפעל בהת'ל", כתב קלייב צ'אפמן, בנו של קולין.

"משפחת צ'אפמן ו-Classic Team Lotus (החברה שבראשה עומד קלייב, ד.פ) שמחו לתמוך בגרופ לוטוס במהלך 2010, בכלל זה גם בשימוש בשמה של לוטוס בסדרת פורמולה אחת, כפי שאושר על ידי גרופ לוטוס, בעצה אחת עם פרוטון."

"משפחת צ'אפמן התרשמה גם מהישגיה של קבוצת לוטוס כקבוצה חדשה בסדרה, ומעריכה את הכבוד שהקפידה לייחס להיסטוריה של השם. עם זאת, הרשיון שניתן לה להשתמש בשם זה פג, ודברים השתנו."

"משפחת צ'אפמן הבהירה במהלך 2010 לכל הגורמים המעורבים בעניין, בזמן ובמקום הראויים, כי היא מעדיפה שהשם Team Lotus לא יהווה עוד חלק מסדרת פורמולה אחת, וקיבלה הבטחות בהתאם."

"השם Team Lotus מייצג את המורשת המוטורית של קולין צ'אפמן, וזו נשמרת על ידי המשפחה והושקעה בחברת Classic Team Lotus. הקשר בין גרופ לוטוס וההיסטוריה של Team Lotus מוערך על ידינו ואנו מוצאים אותו ראוי בהחלט, בפרט כאשר הדברים נעשים על פי רוחו של קולין צ'אפמן בזמנו."

"משפחת לוטוס תמשיך לתמוך בגרופ לוטוס כישות ההמשך של החברה שהקימו קולין והייזל צ'אפמן. אחרי הכל, מותג לוטוס נמצא באחריותה של גרופ לוטוס, והת'ל הוא ביתה."

לקריאות התמיכה הצטרף גם נייג'ל מנסל, נהג הקבוצה המקורית, שפרסם דברים באתרה הרשמי של גרופ לוטוס.

"אני אסיר תודה ללוטוס ובמיוחד לקולין צ'אפמן, ששימש לי השראה והיה לי כמו אב שני", כתב מנסל. "ליוויתי בעניין רב את ההתפתחויות האחרונות בהת'ל, בקשר עם פרוייקט המרוצים ופרוייקט מכוניות הכביש השאפתניים."

"אני נרגש מאוד לראות את לוטוס חוזרת למקום שאליו היא שייכת ומתחרה ברמות הגבוהות ביותר של הספורט המוטורי."