לוטוס נגד לוטוס

קבוצת לוטוס (Group Lotus) הודיעה כי רכשה חלק ניכר מהונה של קבוצת רנו ותהפוך לנותנת החסות הראשית של הקבוצה, שתקרא מעתה Lotus Renault GP Team. שוויה של העסקה, שתוקפה עד שנת 2017 לפחות, עומד, ככל הנראה, על סך של מאה מיליון דולר.

בדרך זו תגשים רנו את התכנית להפסקת מעורבותה בסדרה, כפי שהייתה עד היום, ולמעט כספקית מנועים. את מניותיה מכרה היצרנית הצרפתית לקבוצת Genii Capital, שכבר החזיקה ב-75% לערך מהון הקבוצה לפני תחילת העונה החולפת, וזו מכרה חצי מסך המניות הכולל לקבוצת לוטוס כאמור.

מכוניותיה של הקבוצה החדשה-ישנה ייצבעו שחור-זהב, בדיוק כפי שמתכננת לעשות לוטוס השנייה (שנודעה בעונה החולפת כ-Lotus Racing). שתי הקבוצות גם תעשנה שימוש במנועים מתוצרתה של רנו, והן מנהלות ביניהן מאבק משפטי על הזכויות על השם המיתולוגי Team Lotus, אשר צפוי להיות מוכרע עם תחילת השנה האזרחית החדשה.

ג'רארד לופז, יושב ראש קבוצת רנו, אמר: "מרגש מאוד להתחיל עידן חדש בחיי הקבוצה בשיתוף פעולה עם קבוצת לוטוס (Group Lotus); נמשיך ליהנות גם משיתוף פעולה עם רנו בעונות הבאות. העסקה הזו היא מתנה שניתנה לנו בזכות העבודה המצוינת שעשתה הקבוצה באנסטון, בזכותה הייתה לנו האפשרות למשוך ספונסרים ולהפוך יעד להשקעה, בדרך אל עתיד ורוד יותר."

יושב ראש קבוצת לוטוס (Group Lotus), דני בחר, הוסיף: "אני לא יכול לחשוב על פלטפורמה טובה יותר לשיווק מותג מוטורי מאשר ספורט מוטורי – ופורמולה אחת היא היהלום שבכתר מרוצי המכוניות החד-מושביות."

"אנחנו מודעים למחלוקת שנוצרה סביב הזכויות על השימוש בשם שלנו בפורמולה אחת, ואני שמח שאני יכול להבהיר את עמדתנו באופן חד-משמעי: אנחנו לוטוס! לוטוס חזרה!"

טוני פרננדז, בעלי קבוצת לוטוס (Lotus Racing) ומנהלה הגיב על פרסום העסקה: "דני בחר עשה לנו טובה. מעולם לא חשתי טוב יותר לגבי עתיד הקבוצה. נראה גם שהם מנסים לגנוב מאיתנו את הצביעה בשחור-זהב."