הורנר: מאוכזב מהתנהגותו של וובר

כריסטיאן הורנר, מנהל קבוצת רד-בול, הגיב לחשיפה שפורסמה בספר חדש על מארק וובר, לפיה האוסטרלי נהג בארבעת המרוצים האחרונים של העונה החולפת כאשר הוא סובל מפציעה, אותה הסתיר מאנשי הקבוצה. הורנר אמר כי הוא מאוכזב מאוד מן האופן שבו החליט וובר לפעול, אבל הוסיף כי הוא משוכנע שהפציעה לא פגעה בביצועיו.

"לא ידעתי אפילו על הספר – קל וחומר על הפציעה", צוטט הורנר בדיילי טלגרף. "מאכזב מאוד שמארק לא אמר שום דבר. זו הייתה פציעה שככל הנראה לא השפיעה על הביצועים שלו, אבל גם כך אני חושב שהיינו צריכים לדעת עליה."

"לנהגים שלנו יש מחויבות לשמור על כושר גופני", הוסיף הורנר. "עם זאת, נראה כי אופניים הם לא התחום שוובר צריך להתנסות בו, ועדיף לו להתרחק מהם."

וובר בחר לפרסם תגובה באתר האינטרנט הרשמי שלו: "הייתי בטוח שהדבר לא ישפיע על ביצועי הנהיגה שלי, ולכן לא סיפרתי שום דבר לאף אחד; לא היה צורך. הכתף לא גרמה לי לבעיות – אילו הייתה לי בעיה לנהוג, הייתי מספר לקבוצה. אבל זה לא היה המקרה."

וובר טען עוד כי הזריקה שקיבל לפני המרוץ ביפן הייתה צעד מונע בלבד, ושלל שמועות לפיהן עבר ניתוח בתום העונה, בשל אותה פציעה.

"אני לא מבין כיצד צצים הסיפורים האלה. כמה אנשים שאלו אם הפציעה בכתף הייתה הסיבה שבגללה לא השתתפתי במבחן הצמיגים שהתקיים בנובמבר באבו-דאבי, אבל אין שום קשר בין הדברים. מעולם לא הייתי אמור לקחת חלק במבחן זה."

האוסטרלי ביקש עוד להגן על החלטתו לחשוף את דבר הפציעה בספרו, בטענה שזה האחרון נכתב במהלך העונה, מדי מרוץ, ולא בדיעבד.