ריקיארדו נושף בעורפם של אלגרסוארי ובואמי

קבוצת טורו-רוסו הודיעה כי דניאל ריקיארדו ינהג עבורה בעונה הבאה בימי שישי, בכל סוף שבוע. האוסטרלי הצעיר יחליף את נהגי הקבוצה הקבועים, חיימה אלגרסוארי וסבסטיאן בואמי, לסירוגין.

ריקיארדו, ששימש עד כה כנהג המבחן של רד-בול וטורו-רוסו גם יחד, הרשים מאוד בביצועיו במבחן המיוחד לנהגים צעירים שהתקיים באבו-דאבי בתום העונה החולפת. בעונה הבאה הוא ימשיך לנהוג במקביל בסדרת פורמולה רנו 3.5, אותה סיים בעונתו הראשונה בה במקום השני.

"כאשר הקבוצה שלנו נולדה, אחת המטרות המוצהרות שלה הייתה להביא נהגים צעירים מהתכנית המיוחדת של רד-בול", הצהיר פרנץ טוסט, מנהל הקבוצה האיטלקית הקטנה, "כך שהמינוי של ריקיארדו כנהג שלישי הוא מהלך טבעי."

"למרות שבאמתחתו של דניאל מספר מבחנים במכוניות פורמולה אחת, האפשרות לנהוג בימי שישי תספק לו נקודת מבט חיונית באשר ללחץ שמופעל על הנהגים כאשר הם עובדים בתנאי אמת. אני גם בטוח שהנוכחות שלו תעזור לשמור את הנהגים הקבועים שלנו עירניים וחדים."

ריקיארדו עצמו הגיב על המינוי ואמר: "אני נרגש מאוד מהאפשרות לנהוג עבור טורו-רוסו באימונים החופשיים בעונה הבאה. אני מודה לרד-בול על ההזדמנות הגדולה הזאת."

"העדיפות הראשונה שלי בשנה הבאה תהיה לנצח באליפות פורמולה רנו 3.5, אבל המטרה האולטימטיבית היא לנהוג במשרה מלאה בסדרת פורמולה אחת, והתפקיד החדש שלי הוא הצעד הטוב ביותר קדימה בדרך לשם."