גאסקויין: ההתנהלות של קבוצת לוטוס מביכה

קבוצת הפורמולה אחת של לוטוס (Lotus Racing) עשויה להיאלץ להתחרות בעונה הבאה תחת שם אחר, לאחר שקבוצת לוטוס (Lotus Group) שללה ממנה את הזכות להשתמש בשם הנוכחי, ואף מונעת ממנה להשתמש בשם שעליו הודיעה לפני זמן כי היא מתכוונת לעשות בו שימוש, Team Lotus. קבוצת לוטוס עצמה (Lotus Group) מתעתדת, ככל הנראה, להתחיל בשיתוף פעולה מאסיבי עם קבוצת רנו, ועשויה אף להשתלט עליה.

מייק גאסקויין, המנהל הטכני של הקבוצה, טען בראיון לרדיו BBC כי הוא מוצא את העניין, שהוגשה בגינו תביעה משפטית, מביך ובלתי-רצוי.

"בסופו של יום, אנחנו החזרנו את השם לוטוס לפורמולה אחת, ועשינו עבודה טובה", הסביר גאסקויין בראיון. "אנחנו לא ממש מבינים למה קבוצת לוטוס לא רוצה לתמוך בנו, בזמן שאנו עושים את העבודה עבורם. תרמנו הרבה ערך למותג. בעלי המניות השקיעו בו ובפיתוח הקבוצה משהו כמו שמונים מיליון ליש"ט; אנחנו לא מצליחים להבין למה קבוצת לוטוס רוצה לבעוט בנו החוצה."

גאסקויין התייחס גם לשאיפותיה של קבוצת לוטוס להפוך לשם-דבר בעולם הספורט המוטורי, כפי שהכריזה עליהם לאחרונה, ובכלל זה הצטרפות לסדרת אינדי ב-2012, שותפות עם קבוצת ART בסדרות GP2 ו-GP3, הרחבת תוכנית המרוצים של מכוניות הספורט ואפילו מכונית LMP2.

"הם הכריזו על הצטרפות לכל סדרת מרוצים בעולם. השאלה היחידה היא מי הולך לשלם על כל זה", תהה גאסקויין. "הם רוצים להשתתף בכל סדרה קיימת, ולגבי חברה שנמצאת בהפסדים זה נשמע קצת מביך. אבל אם זה מה שהם רוצים לעשות – שיהיה להם בהצלחה."

גאסקויין הוסיף עוד ואמר כי למרות הפרשה, הקבוצה שלו פועלת על פי לוח הזמנים המתוכנן לקראת העונה הבאה.

"נתניע את המכונית ב-25 בינואר, לקראת המבחן הראשון שייערך בפברואר. היו לנו הרבה הודעות מרגשות לאחרונה, בקשר להסכם אספקת המנועים עם רנו, תיבות הילוכים של רד-בול ופיתוח מנהרת הרוח שלנו. כלומר בעונה החולפת המטרה לא הייתה רק להשיג את המקום העשירי באליפות, אלא גם לבנות את הקבוצה כדי שנוכל להתחרות באמצע השדה בעונה הבאה. ההודעות שהזכרתי הן חלק מזה, ואנחנו פועלים בדיוק על פי לוח הזמנים המתוכנן."

לקריאה נוספת ומקיפה (אם כי בלתי-אובייקטיבית) לגבי המחלוקת סביב הזכויות על השימוש בשם לוטוס, ראו כאן (באנגלית)