פירלי שבעת רצון אחרי המבחן באבו-דאבי

פול המברי, מנהל חטיבת הספורט המוטורי של יצרנית הצמיגים האיטלקית "פירלי", הביע שביעות רצון בתום מקצה המבחן המיוחד שנערך באבו-דאבי.

בפירלי אמנם הספיקו לבחון את הצמיגים מבחנים מקיפים, כולם באמצעות שלדה של טויוטה, אך האפשרות לבצע מבחנים נוספים באמצעות 12 מכוניות שונות ומספר גדול של נהגים, שהשלימו יחד כ-11,500 ק"מ, לבטח תספק לחברה את המידע הנדרש על מנת להבטיח שהמוצר שתספק בעונה הבאה יענה על כל הדרישות.

"לא ראינו שום דבר מהמם, מפתיע או הרסני", הסביר המברי, "למעשה, לא שאבנו דבר מהתוצאות כאן, מלבד עידוד; מהבחינה הזו אנו נמצאים בדיוק במקום שבו רצינו להיות."

בפירלי מתכוונים כעת לבחון את המידע הרב שנצבר במהלך שני ימי המבחן, ולהשתמש בו כדי לפתח עוד את התרכובות. בחודש הבא מתכוונת החברה לבצע מבחן נוסף בן ארבעה ימים בבחריין, בו תעשה שימוש בשירותיו של פדרו דה לה רוסה, נהג סאובר לשעבר, שינהג בטויוטה מדגם TF-109.

"הייתי אומר שיש לנו מושג טוב לגבי התרכובות שייבחרו", המשיך המברי. "אחרי המבחן הזה והמבחן שנבצע בבחריין בחודש הבא, אני מעריך כי יהיו בידינו הערכות מגובשות לגבי התרכובות שנביא איתנו לכל מסלול. עם זאת, התשובה המוחלטת תינתן כאשר נקבל נתונים ממסלולים שונים, בתנאים שונים וטמפרטורות שונות. זה חלק מהניסיון שאנחנו צריכים לצבור – זה יבוא עם הזמן. אני לא חושב שאנחנו רחוקים מהמטרה."

המברי התייחס גם לשני התקרים מהם סבל אלוף העולם הטרי, סבסטיאן פטל, אחד בכל יום מימי המבחן.

"שתי התקריות לא היו זהות. אתמול מצאנו חתך גדול בצמיג והיום מצאנו רק כמה סימנים. היום עסקנו במשהו שונה. אני לא יכול לפרט כי זה חסוי, אבל לא מדובר במשהו שהפתיע אותנו."