וויליאמס: באריקלו נשאר, הולקנברג עוזב

וויליאמס הודיעה כי רובנס באריקלו ימשיך לנהוג עבורה גם בעונה הבאה, בעוד בן זוגו בעונה החולפת, ניקו הולקנברג, לא ימשיך. ופרנק וויליאמס, בעלי הקבוצה ומנהלה, הבטיח כי שמו של המחליף יפורסם עוד לפני תום השנה הקלנדרית.

"ראשית, אני רוצה להודות לניקו על העבודה הקשה שלו השנה, ולפני כן כאשר הכין את עצמו לפורמולה אחת", הצהיר וויליאמס. "אנחנו גאים מאוד שתמכנו בו כאשר הבטיח לעצמו את תואר האליפות בסדרות פורמולה 3 ו-GP2, ובשנתו הראשונה בפורמולה אחת."

"וויליאמס מנסה כל השנים להביא כשרונות חדשים לספורט, ואנו משוכנעים שהולקנברג צפוי לעשות עוד דברים גדולים. אנו מאחלים לו כל טוב ומקווים שדרכינו יצטלבו שוב בעתיד."

"גייסנו את באריקלו בידיעה שיביא איתו מומחיות טכנית, ניסיון ותשוקה", המשיך וויליאמס. "הוא הגשים את כל הציפיות ממנו בעונה החולפת, ואנו מאושרים מכך שינהג עבורנו גם בעונה הבאה."

הולקנברג, שרשם לאחרונה שיא בקריירה הקצרה שלו בפורמולה אחת כאשר השיג את עמדת הפול בדרוג למרוץ ברזיל, פרסם הודעה מטעמו: "אני מצטער על כך מאוד; הייתי שמח להישאר עם וויליאמס. אני רוצה להודות לקבוצה על תקופה נפלאה ומאחל לה כל טוב בעתיד."

סוכנו של הולקנברג, ווילי ובר, אמר כי הוא מנהל עבורו משא ומתן עם מספר קבוצות וכי הוא משוכנע שהגרמני הצעיר יימצא מקום לעונה הבאה. עם זאת, דומה כי האפשרויות אינן רבות וכוללות את רנו, בתנאי שויטאלי פטרוב לא יוחתם שוב, פורס-אינדיה ולוטוס.

אוטוספורט דיווח כי הסיבה לעזיבתו של הולקנברג את וויליאמס היא סירובו לחתום על עסקה רב-שנתית, במסגרתה היה אמור להיות מושאל לקבוצת היספאניה, איתה חתמה וויליאמס לאחרונה על עסקה לאספקת תיבות הילוכים.