טויוטה ביטלה שיתוף פעולה עם היספאניה

טויוטה הודיעה היום כי לא תוציא אל הפועל שיתוף פעולה טכני עם קבוצת היספאניה, לאחר שזו האחרונה לא עמדה בתשלומים שהתחייבה לשלם לה. על פי ההסכם שאותו קיוותה היספאניה לממש, הייתה אמורה טויוטה לספק לה את שלדת המכונית שתיכננה עבור העונה החולפת, שבה לא השתתפה בסופו של דבר, כמו גם גישה למתקניה במפעלים שבקולון, גרמניה.

"טויוטה ספורט-מוטרי בע"מ מאשרת בזאת כי שיתוף הפעולה עם קבוצת הפורמולה אחת 'היספאניה' הופסק ולא יתחדש", נכתב בהודעה רשמית שפרסמה היצרנית היפנית. "טויוטה תמשיך להחזיק בכל הזכויות על הידע בקשר עם מכונית הפורמולה אחת הנוכחית שלה, ורואה עצמה חופשייה להשתתף בפרויקטים אחרים ולתמוך בלקוחות חדשים לשרותיה ההנדסיים."

"טויוטה מצרה על כך שהסיפאניה לא עמדה בהתחייבויותיה הכספיות החוזיות, ותעשה הכל על מנת לסיים את העניין לשביעות רצונה."

לאחרונה חתמה היספאניה על עסקה לרכישת תיבות הילוכים מוויליאמס, אך מצב העניינים כאמור ביחס לשלדה עלול להוות עבורה בעיה קשה, שכן לאחר חיסול השותפות עם דלארה בחודש מאי השנה, אין בידיה תכנון עדכני של שלדה ראויה.

לטענת הגורמים הרלוונטיים בקבוצה, ניתן לעשות שימוש חוזר בשלדות של דאלרה, לאחר התאמתן לתקנות והצמיגים החדשים, בכלל זה באמצעות דיפיוזר חדש, מתלים חדשים ותכנון מחודש של חלוקת המשקל.