רד-בול: וובר ופטל חופשיים להתחרות

נהגי רד-בול, מארק וובר וסבסטיאן פטל, חופשיים להתחרות זה בזה במרוץ הסיום של העונה הנוכחית, זה אשר יכריע את גורל אליפות הנהגים. כריסטיאן הורנר, מנהל הקבוצה, הבטיח כי לא יתערב בתוצאות המרוץ באמצעות שימוש בהוראות קבוצתיות, וכי במקרה שבו אלונסו ימצא עצמו מחוץ למרוץ, השניים יהיו רשאים להתחרות זה בזה ככל שיידרש, עד קו הסיום.

"לשני הנהגים שלנו אין מה להפסיד – אנחנו ניתן הכל", הסביר הורנר. "מנקודת ראות הקבוצה, אליפות היצרנים כבר בכיס שלנו; זה יהיה פנטאסטי אם אחד הנהגים שלנו יצא מכאן (מאבו-דאבי, ד.פ) עם אליפות הנהגים."

"בסיטואציה שבה האליפות תוכרע ביניהם, אני לא חושב שתהיה לכך השפעה כלשהי, ולו הקטנה ביותר, אם נגיד להם לא להתחרות זה בזה – ואנחנו לא נעשה זאת. כמובן, הם יודעים שכדי לסיים ראשונים הם קודם כל צריכים לסיים… הם צריכים לסיים כיוון שאלונסו צבר יותר נקודות מהם, אבל הם יתחרו זה בזה."

הורנר הוסיף עוד, ואמר כי הוא בטוח שבמקרה שבו וובר יזדקק לעזרתו של פטל, בתנאי שזה האחרון לא יהיה בעל סיכוי לנצח את האליפות, הגרמני הצעיר יעשה את הדבר הנכון למען הקבוצה.

פטל עצמו אמנם לא הבטיח שיעזור לוובר, אבל כבר רמז על מחויבותו למנהלי הקבוצה.

"יש הרבה דברים חשובים אחרים שכדאי לבזבז את האנרגיה שלנו עליהם, מלבד התוצאות ביום ראשון", הסביר פטל. "אם הסיטואציה ביום ראשון תדרוש זאת, אנחנו יודעים שאנו נוהגים עבור הקבוצה. היו כמה אירועים שבהם היינו צמודים, וזה לא נגמר כל כך טוב. לכן, המטרה העיקרית היא לא לחזור על זה. בקשר לשאר – נראה מה יהיה."