סקס, סמים וג'יימס האנט

אם תשאלו כל חובב פורמולה 1 ממוצע מה הוא זוכר מעונת 76', הוא בטח יענה שזו התאונה המחרידה של ניקי לאודה בנורדשלייף, ממנה יצא בנס, כשכולו כוויות ואף אחד לא האמין שהוא ישאר בחיים ? בטח לא שיחזור להגה. והוא חזר.

אבל לא על זה אני רוצה לכתוב הפעם, אלא דווקא על זה שזכה באליפות העולם באותה השנה ? זכה מההפקר ומפציעתו של לאודה: ג'יימס האנט.

james_hunt

אוקיי, אני לא הולך גם לכתוב כאן על האליפות של ג'יימס האנט, את זה בטח תמצאו בויקיפדיה. אני אכתוב כאן על הישגיו האחרים של הנהג האנגלי, ולאו דווקא על המסלול.

האנט, פלייבוי מצוי של שנות השבעים, היה חובב מושבע של נשים ואלכוהול, ואם אפשר לגוון את זה גם עם קצת עשבים ירוקים זה בסדר. הכול הולך מבחינתו ? וכמה שיותר, יותר טוב.

סוף השבוע של הגראן-פרי היפני נמצא באופק והאנט הגיע לטוקיו, התמקם לו במלון הילטון, ממתין לטרף בדמות דיילות-אויר שמגיעות לנוח מעט לפני שישובו לעבודתן. לא אחד כמו האנט יוותר על טרף קל שכזה. על פי ביוגרפיה שלו שפורסמה באנגליה ולא הוכחשה מעולם, באותו סוף שבוע בילו בחברתו של האנגלי כשלושים בנות. כן, זו לא טעות, שלושים דיילות "טסו" בחברתו בנתיב המהיר.

האנט החל את דרכו הקשה על המסלולים האנגליים במטרה להגיע לפורמולה 1, אבל לא רק. ובטח לא חובה אם לא ממש יצליח. ההנאה בדרך חשובה לא פחות מהתוצאה.

תמיכה בלתי צפויה מלורד אנגלי הקפיצה אותו לנבחרת של הגדולים, מאפשרת לו להוכיח שהוא בכול זאת יודע מה לעשות כאשר הוא ליד הגה של מכונית מרוץ.

שנות השבעים בפורמולה 1 ידעו שמות גדולים כמו ג'קי סטיוארט, 3 פעמים אלוף עולם, אמרסון פיטיפלדי שגם הוא זכה פעמיים באליפות, וכמובן ניקי לאודה האוסטרי של קבוצת פרארי. האנט במובן זה היה מין אאוטסיידר.

זה לא ממש הפריע לו לבלות, גם ברחבת המוסכים שליד המסלול, עם אחת מהבנות היפניות הרבות שהסתובבו שם בין הרגליים של הנהגים. פטריק האד, מי שהיום מנהל את קבוצת וויליאמס, ואז מכונאי מתחיל, סיפר כי באחת הפעמים שנכנס למוסך הבחין בהאנט עומד עם הסרבל מופשל ונערה יפנית עומדת על ברכיה מולו… הוא נעלם משם מהר.

אבל אי אפשר להתעלם מהכישרון שלו. בעונה הראשונה שלו במדי קבוצת מקלארן, עונת 76' הוא ניצח שישה מרוצים. נכון שהפציעה של לאודה סייעה לו לזכות באליפות, ובכל זאת, הוא ייזכר כזה שבסופו של יום לגם את השמפניה .

סוף השבוע של המרוץ ביפן סבל ממזג אויר סוער, כמוהו לא היה זכור במסלול בפוג'י במשך שנים. האספלט היה מוצף מים, הערפל הכבד הפריע לנהגים לראות מטר מעבר לאף שלהם, וזה היה המרוץ שאמור להכריע את גורל האליפות. האנט מול לאודה ראש בראש.

לאודה נכנס לפרארי האדומה שלו, עדיין עם הכוויות והצלקות מאותה תאונה מזעזעת. המרוץ יוצא לדרך, למרות התנאים הקשים. לא עובר זמן רב והאוסטרי חוזר לרחבת הטיפולים, יוצא מהרכב ופורש מהמרוץ. התנאים מסוכנים מדי לנהיגה הוא אומר, ומי יעז להתווכח איתו במצבו. האנט עושה את מה שהוא צריך, מסיים שלישי. הוא אלוף.

האנט טוען עד היום כי הוא היחידי שהתחרה בנתוני הכיבושים של ווילט צ'מברליין.

תגובה אחת על הפוסט “סקס, סמים וג'יימס האנט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>