רייקונן ורנו כבר לא

קימי רייקונן דחה האפשרות שיחזור לנהוג בסדרת פורמולה אחת במדי קבוצת רנו. בידיעה שפורסמה לאחרונה נטען כי הפיני, הנוהג כיום בסדרת הראלי העולמית, יצר קשר עם הקבוצה במהלך חודש אוגוסט, מתוך כוונה לחתום על חוזה לקראת העונה הבאה. ואולם, עוד לפני שהחלו שיחות ממשיות בין הצדדים, נראה כי התנהלותה של רנו לא נשאה חן בעיניו של רייקונן.

"אני מאוד מאוכזב מכך שהם השתמשו בשמי כדי לפרסם את עצמם", הצהיר הפיני בראיון לעיתון מקומי. "מעולם לא שקלתי ברצינות לנהוג עבור רנו, ואני יכול להבטיח שלא אנהג עבורם בעונה הבאה."

ברנו לא נשארו חייבים לתגובתו של רייקונן, ואריק בולייה, מנהל הקבוצה, טען כי בהתנהלותה של רנו בעניין לא היה כדי להעיד על דבר, מלבד כנות ושקיפות.

"לא 'רכבנו' על גבו של קימי כלל; זה מה שהוא טען בתקשורת. המנהלים שלו פנו אלינו אחרי המרוץ בספא. הם רצו להתחיל במשא ומתן, ואנו ענינו: 'בבקשה, המתינו. פנייתכם מחמיאה לנו, אבל אנחנו רוצים לגמור להעריך את ביצועיו של ויטאלי. ברגע שנגיע למסקנה נחזור אליכם'. בזה זה הסתיים."

"הייתה התעניינות עצומה מצד התקשורת, שהמשיכה לדווח על המגעים במהלך השבוע האחרון", הוסיף בולייה, שהודה כי לא חזר עם תשובה לסוכניו של רייקונן. "אני משער שלא היה משהו אחר לדווח עליו, וכנראה שקימי לא אהב את כל העניין שנוצר סביבו. אבל עמדתי במילתי, וכאשר הדבר נודע בציבור הייתי הוגן ומנומס. נכון שהפנייה החמיאה לנו, אך לא אמרנו שום דבר מעבר לזה. כעת, אני חושב שברור לי, ובטח גם לו, שזה סוף הסיפור."

בולייה אמר עוד כי הופתע מן האגרסיביות שבתגובתו של רייקונן: "אני לא מבין מדוע הוא היה צריך להיות כל כך אגרסיבי ולהאשים אותנו במשהו. לעולם לא הייתי חושב לרדוף אחר התקשורת כדי להסביר משהו כזה, בסך הכל השבנו לשאלות. גם מבחינתנו זה לא היה נעים, כי העניין חזר ועלה לדיון מחדש פעם אחר פעם."

מצב הדברים כאמור בוודאי מחזק את מעמדו של פטרוב ברנו עוד יותר, וזאת לאחר שלאחרונה השיג הסכם חסות נוסף עבור הקבוצה.