לוטוס תרכוש תיבות הילוכים מרד-בול טכנולוגיות

אחרי שהודיעה על כוונתה לעשות שימוש בשמה של קבוצת לוטוס המיתולוגית (אף על פי שהדבר עוד נתון להכרעה משפטית), ועל סיום החוזה עם ספקית המנועים הבריטית קוזוורת', חשפה היום לוטוס טפח נוסף מתוכניותיה לעונה הבאה. טוני פרננדז, מנהל הקבוצה, ומייק גאסקוין, המנהל הטכני, אישרו לפירסום עסקה נוספת שעליה חתמו, לרכישת מערכות הידראוליות ותיבות הילוכים מרד-בול טכנולוגיות.

"ההודעה לפיה הגענו להסכם רב-שנתי עם רד-בול טכנלוגיות לאספקת תיבות הילוכים ומערכות הידראוליות, החל בעונת 2011, היא צעד משמעותי קדימה עבורנו, הן מבחינה הנדסית והן מבחינת ביטוי שאיפותינו לקראת העונה הבאה, והעתיד בכלל", הצהיר גאסקוין.

"לתיבת ההילוכים והמערכות ההידראוליות יש תפקיד קריטי בביצועים – לא רק על המסלול, אלא גם בתכנון המכונית והאריזה. העסקה הזו תעניק לצוותי התכנון והאירודינמיקה שלנו פלטפורמה מלהיבה לעבוד איתה. האיסור על שימוש בדיפיוזרים בעלי סיפון כפול בעונת 2011 יאפשר לכל הקבוצות להדק יותר את אחורי המכוניות, במיוחד באזור תיבת ההילוכים, והעסקה הזו תסייע לנו מבחינה זו עם המכונית הבאה. התקופה שלפנינו תהיה מרתקת."

כריסטיאן הורנר, מנהל קבוצת רד-בול, בירך גם הוא על העסקה: "אנו שבעי רצון מהחלטתה של לוטוס להשתמש בתיבות הילוכים ומערכות הידראוליות של רד-בול טכנולוגיות, החל בעונת 2011. העובדה שרד-בול טכנולוגיות נבחרה לשמש ספקית של קבוצה אחרת, למרות ההסיטוריה הקצרה שלה, מראה כמה השגנו מאז העונה הראשונה."

לוטוס צפויה לפרסם בימים הקרובים הודעות נוספות באשר לתוכניותיה לעתיד, בראשן, ככל הנראה, הסכם לאספקת מנועים שעליו חתמה עם רנו.