סאובר חתמה על הסכם חסות עם טלמקס; החתימה את פרז

סאובר הודיעה היום כי חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם ענקית התקשורת המכסיקנית טלמקס. בד בבד הודיעה הקבוצה גם על החתמתו של נהג המרוצים המכסיקני, סרג'יו פרז, אשר ישמש בן זוג לקאמוי קוביאשי בעונה הבאה.

"פורמולה אחת היא החלום של כל נהג מרוצים צעיר, ועכשיו אני עומד להגשים אותו", אמר פרז על החתמתו, "אני מודע לעובדה שאני הולך להתמודד עם אתגר גדול ולשאת באחריות רבה, אבל אני מקבל זאת בשמחה וגאה לייצג את המדינה שלי בקטגוריית המרוצים הגבוהה ביותר."

פרז, בן ה-20, תופס כעת את המקום השני באליפות GP2; את קריירת המרוצים הבינלאומית שלו החל בארה"ב בשנת 2004 במסגרת האליפות הלאומית של סקיפ בארבר, כאשר גם אז נתמך על ידי טלמקס. לאחר מכן עבר לאירופה והתחרה בפורמולה ב.מ.וו משך שתי עונות, ואחר כך נהג עוד שתי עונות עבור מכסיקו באליפות A1GP. בעונת 2007 זכה באליפות פורמולה 3 הבריטית, ולאחר עוד עונה אחת בסדרה זו, אותה סיים במקום הרביעי, עבר להתחרות באליפות GP2 האסיאתית לצד ויטאלי פטרוב, נהג רנו.

פיטר סאובר נשמע בטוח למדי לגבי הרכש החדש: "ביצועיו של סרג'יו משתפרים באופן מתמיד בשנים האחרונות. הוא הוכיח רוח לחימה במספר מרוצים בעונה הקודמת, והוא מוכן לקחת צעד קדימה, לפורמולה אחת. אני מחכה בקוצר רוח לעבוד איתו, ואין לי ספק שהוא וקוביאשי יהוו צמד נהגים חזק."

"טלמקס מעורבת בספורט מוטורי כבר שנים, ותומכת בנהגים מסדרות שונות", המשיך סאובר, בהתייחסו להסכם המסחרי החשוב שעליו חתמה הקבוצה השוויצרית. "כעת הם צועדים צעד מפתח קדימה, לקטגוריה הגבוהה ביותר בספורט, ואנו שמחים וגאים על כך שהם עושים זאת איתנו."

טלמקס נמצאת בבעלותו של האיש העשיר ביותר בעולם, קרלוס סלים. בנו, קרלוס סלים דומיט, המשמש כיושב ראש החברה, הגיב בשמה: "סאובר היא לא רק קבוצת מרוצים מצליחה, אלא גם מפתחת מצטיינת של כישרונות ואחד השמות המכובדים ביותר בספורט. ההחלטה שלהם לגייס את סרג'יו היא בעלת משמעות ניכרת לקריירה שלו, בדרך להיות נהג מוביל המייצג את מכסיקו. עבור טלמקס, ופרויקט המרוצים שלנו, אסקודריה טלמקס, מדובר בצעד אדיר קדימה, ואנו גאים שעבודה של שנים התגבשה לכדי נהג מרוצים מכסיקני בפורמולה אחת, בקבוצת סאובר."