אקלסטון לא ויתר על שיטת המדליות

ברני אקלסטון, המחזיק בזכויות המסחריות של סדרת פורמולה אחת, לא ויתר על שיטת המדליות, ומתכוון לפעול שוב ליישומה. לדעתו של אקלסטון, למרות מאבק האליפות הצמוד, שיטת הניקוד החדשה לא הוכיחה עצמה.

בהתאם לשיטת המדליות כאמור, אליפות העולם תוענק לנהג שישיג את מספר הנצחונות הגבוה ביותר במהלך העונה. במקרה של שיוויון, האליפות תוכרע על פי מספר הפעמים שהשיגו הנהגים מקום שני, וכך הלאה. אילו הייתה השיטה מיושמת בעונה הנוכחית, וובר היה המתמודד המוביל עם ארבעה נצחונות, לפני אלונסו והמילטון עם שלושה ובאטון ופטל עם שניים בלבד.

"שיטת הניקוד החדשה לא עשתה שום הבדל", הסביר אקלסטון בראיון לעיתונאים בסינגפור. "אילו היינו משתמשים בשיטת הניקוד הקודמת שום דבר לא היה משתנה; זה מוזר."

"אולי עכשיו הם יתעוררו ויחשבו ברצינות על שיטת המדליות שלי. הרי למארק היו עכשיו ארבע מדליות זהב, ולשניים אחרים היו שלוש. האליפות הייתה ניצחת עד לרגע האחרון."

אקלסטון אמנם הביע תקווה שהסיכוי שהשיטה תתקבל כעת גבוה יותר, אבל דמויות מפתח בסדרה מיהרו לצאת נגדה.

לואיס המילטון, נהג מקלארן, אמר: "אני מסתדר יפה מאוד עם ברני, אבל אני לא מסכים איתו בעניין הזה… בסופו של יום אנחנו כבר עושים כל מה שניתן כדי לנצח מרוצים. זה לא משנה אם נקבל מדליה או גביע. אנחנו רוצים לנצח יותר מהכל… זה לא ישנה שום דבר."

"באשר לזכייה באליפות לפי מספר נצחונות, אני לא חושב שזה משקף נכון את היכולת. אם, למשל, רד-בול לא היו סובלים מבעיות כפי שסבלו במהלך העונה הנוכחית, הם היו זוכים באליפות מזמן, ולנו לא היה נותר אלא לחזור הביתה."

מנהל קבוצת רד-בול, כריסטיאן הורנר, היה עדין קצת יותר: "הפרש הנקודות בין נהגים עלול להטעות לפעמים, וכפי שכבר ראינו – יש לו נטייה להצטמצם מאוד מהר. אני לא חושב ששיטת הניקוד החדשה תרמה משהו, כי גם לפי שיטת הניקוד הקודמת אותם חמישה נהגים היו בתמונת האליפות."

"אמנם בתרחיש שבו אנו נמצאים כעת יש ערך לתת יותר לנהג שמנצח, אבל אם יש לך מועמד שבורח קדימה, כמו בימים שבהם פרארי שלטה ללא עוררין, זה הופך לחסרון. כך או כך, זה אותו דבר לכולם, בין אם זה נקודות או מדליות."

אלוף העולם המכהן, ג'נסון באטון, הוסיף: "הייתי שמח מאוד אם היו משתמשים בשיטה הזו בשנה שעברה; יכולתי לצאת לחופשה ארוכה של שלושה חודשים ולא להגיע למרוצים. אבל העונה הנוכחית פנטסטית, שיטת הניקוד הוכיחה את עצמה."

"יש גם בעיה מבחינת הקבוצות הקטנות. בשיטת המדליות היו לנו ארבע או חמש קבוצות שהיו זוכות במדליה השנה, וזה לא היה מאוד הוגן עבור שאר הקבוצות. כרגע יש שלוש קבוצות שרחוקות מלהשיג נקודות. זה קשה, אבל הרעיון שישיגו נקודה ראשונה מלהיב מאוד עבורן. אם זה יהפוך למשחק של שלושת המובילות בלבד, והן ידעו שאין להן סיכוי להשיג מדליה, זה לא יהיה אותו דבר. לא יהיה להן תמריץ."