האם אלונסו בדרך להיות יקיר פרארי?

מונזה 2006. מייקל שומאכר, האיש שהחזיר את פרארי לגדולתה, מודיע על פרישה לאחר ניצחון נוסף. רבבות אוהדי פרארי התהלכו על המסלול ורצו לקחת חלק בהיסטוריה. מאז מייקל הספיק לחזור לקאמבק מפוקפק, אבל זיכרון הפרישה שלו מהקבוצה אותה עיצב עוד חקוק.

מונזה 2010. פרננדו אלונסו זוכה בניצחון ביתי מול קהל באקסטזה. חבר שמבין אמר שנראה לו שהיו יותר אוהדים על המסלול אחרי המרוץ, מאשר ביום שבו מייקל פרש. אולי זו תחושה סובייקטבית, הרי אף אחד לא ממש סופר, אבל אין ספק שפרננדו אלונסו מתאים כמו כפפה לאדומים. כבר בבכורה שלו בבחריין הוא זכה בניצחון במדי האדומים. התחלה חלומית לכל נהג. אמנם יש פרשנים שטוענים שהוא לא סיפק את הסחורה בפרארי, אבל הם מדברים שטויות.

אלונסו פשוט איחד את הקבוצה מאחוריו ודחק בקלילות את פליפה מאסה אל עמדת הנהג מספר 2, שולח אותו לחפש קבוצה אחרת לעונה הבאה. למרות כמה טעויות קריטיות והרבה חוסר מזל עוד יש לו סיכוי טוב לזכות באליפות – וזאת עם מכונית טובה פחות מזו של רד-בול.

אלונסו התחיל את דרכו ברנו, מקום ששימש לו בית. שם הוא גם זכה בשתי אליפויות עולם. מאז שעבר למקלארן הקריירה שלו בנסיגה. האמת היא שהוא לא התאים למקלארן, כפי שרייקונן הקר לא התאים לפרארי. כאשר חזר לרנו זו כבר לא הייתה אותה קבוצה, בייחוד אחרי הרחקתו של בריאטורה. אלונסו נראה משועמם. הוא רוצה להתחרות על ניצחונות מול המילטון ולא על נקודות בודדות מול סוטיל.

פרארי הצילה אותו מהשיעמום והוא בתמורה החזיר את הנשמה לקבוצה. קימי רייקונן נהג נפלא, אבל גם האליפות שהוא הביא לפרארי בעונה הראשונה לא הצליחה לחבב אותו על הקהל החם. אוהדי פרארי רוצים נהג חם בדיוק כמו שאוהדי ריאל-מדריד רוצים לראות כדורגל יפה. אחרי עונה אחת בפרארי היה ברור שימיו של קימי ספורים.

אלונסו מתאים להם. נהג טוב, שלא בוחל באמצעים כדי להשיג ניצחון ומחוייב לקבוצה בכל מאת האחוזים. אם יזכה באליפות, אגדה חדשה תיוולד. אני רואה את הספרדי פורש שם. עם אותו כבוד שנתנו למייקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>