רייקונן רוצה לחזור לפורמולה אחת

אלוף העולם לשעבר, קימי רייקונן, פנה לקבוצת רנו כדי לבדוק אפשרות שזו תשכור את שירותיו בעונה הבאה. הפיני, שנהג עבור סאובר, מקלארן ופרארי בשנים 2001-2009, עבר לנהוג בתחילת העונה הנוכחית באליפות הראלי העולמית (WRC) עבור סיטרואן.

רייקונן הקפיד תמיד להצהיר כי אינו מעוניין לנהוג בסדרה, אלא במכונית תחרותית. העובדה כי נהנה במיוחד מן האתגר שבנהיגת מכוניות ראלי גרמה לשמועות בדבר חזרה אפשרית שלו לסדרת פורמולה אחת לשכוח, בפרט לאחר החתמתו של מארק וובר לעונה נוספת ברד-בול, שהייתה מעורבת במעברו המתוקשר לראלי כאמור.

ואולם, ביצועיה של רנו לאחרונה הצליחו, ככל הנראה, להרשים גם את רייקונן, שגורמים מטעמו פנו באופן רשמי לקבוצה.

"האמת היא שבחלוף הקיץ קיבלנו יותר ויותר פניות", אמר אריק בולייה, מנהל קבוצת רנו, בראיון לאוטוספורט. "גם האיש שהזכרת (רייקונן) נקלט ברדאר שלנו; הוא פנה אלינו."

עם זאת, נראה כי ברנו לא ממהרים לקדם את השיחות עם רייקונן, ומוכנים להעניק לויטאלי פטרוב, נהג הקבוצה בהווה, הזדמנות נוספת – ובתנאי שלא ימשיך לבצע טעויות בלתי-מחויבות המציאות.

"הוא לא רחוק מזה", השיב בולייה כאשר נשאל לגבי יכולתו של הרוסי לשכנע את קברניטי הקבוצה ביכולתו. "זה עוד קצת מורכב עבורו לעשות סוף שבוע שלם בלי טעויות בכלל. על זה הוא צריך לעבוד ובזה הוא צריך להתרכז. זה התחום שבו הוא צריך לפתח את המחויבות והמסירות שלו."

בולייה התייחס גם לערך המסחרי שבהחתמתו מחדש של פטרוב, בהתייחס לשאיפותיה של רנו להתפתח בשוק הרכב הרוסי.

"אנחנו נצטרך לחשוב על זה. העדיפות שלנו היא להשאיר את ויטאלי, ולראות אם הוא יכול להשתפר. אין ספק שאם נשתכנע בזה הוא יישאר בקבוצה. זו האופציה הראשונה, אבל יש עוד כמה אופציות, ואחת מהן היא קימי."

בולייה הוסיף עוד כי החלטה רשמית בנושא צפויה להתקבל לפני תום העונה הנוכחית.