קוביאשי ימשיך בסאובר גם בעונה הבאה

קבוצת סאובר הודיעה היום כי תמשיך להעסיק קאמוי קוביאשי, נהגה היפני, גם בעונה הבאה.

קוביאשי, בן 24, נקרא בעונה הקודמת להחליף את נהג טויוטה שנפצע, טימו גלוק, בשני מרוצים, והרשים מאוד בביצועיו. למעשה, די היה בשתי ההופעות האמורות כדי לשכנע את פיטר סאובר להחתימו על חוזה מן המניין בקבוצתו. קוביאשי ממשיך להרשים בעקביות גם בעונה הנוכחית, ויעידו על כך 21 הנקודות שצבר עד כה – 15 יותר ממספר הנקודות שצבר בן קבוצתו הותיק והמנוסה ממנו הרבה, פדרו דה לה רוסה.

"אנחנו נהנים מהנהג הצעיר שלנו, הן כאדם והן כנהג", הצהיר פיטר סאובר, המנהל והבעלים של הקבוצה השוויצרית. "מעולם לא היה לנו ספק שנמשיך לעבוד איתו גם בעונת 2011. קאמוי הגשים בהחלט את כל הציפיות שהיו לנו ממנו, מבחינת המהירות ורוח הקרב. מלבד זה, היכולת שלו לעבוד עם המהנדסים וההבנה הטכנית שלו התפתחו באופן ראוי לציון."

"הנסיון שצבר ויצבור בעונתו המלאה הראשונה בסדרה יעזור לו בעונה הבאה. המטרה שלנו היא לצייד אותו במכונית מהירה ואמינה כבר בפתיחת העונה."

קוביאשי עצמו אמר: "תחילת העונה הייתה קשה עבורנו, אבל עבדנו יחד קשה כדי להוציא את עצמנו מהמצב הזה. אני מרגיש בבית בקבוצה של פיטר סאובר, ושמח מאוד על הזכות להמשיך לעבוד שם בשנה הבאה. בכל אופן, לעת עתה אתרכז בעונה הנוכחית. יש עוד שישה מרוצים, ואנחנו מקווים להמשיך ולהשתפר."

הודעה על בן-זוג לקוביאשי בעונה הבאה תפורסם במועד מאוחר יותר. מעמדו של דה לה רוסה בקבוצה אינו בטוח, בלשון המעטה, וכבר במהלך העונה נפוצו שמועות על החלפתו.