צ'אנדוק מדווח מקוריאה (נוסף וידאו)

קארון צ'אנדוק, נהג היספאניה, מנצל כראוי את זמנו הפנוי מאז הוחלף על ידי יאמאמוטו: ההודי הושאל לרד-בול ונשלח לבצע נהיגת מבחן על המסלול הקוריאני החדש, שהשלמתו בזמן עוד מוטלת בספק.

צ'אנדוק דיבר בשבחו של המסלול, הן בהודעה רשמית שפורסמה על ידי רד-בול והן בערוץ הטוויטר שלו, והצליח להפיג מעט את החששות באשר לקיומו של הגרנד-פרי הקוריאני הראשון, ביום 24 באוקטובר.

"המתקנים, בהם המוסכים ומבני הקבוצות, כמעט גמורים – והם גדולים מאוד", דיווח צ'אנדוק. "אני חושב שהקבוצות יצטרכו להביא עוד שלושים אחוז ריהוט כדי למלא אותם. גם היציעים נראים כמעט מוכנים."

korea_track_overview

"האספלט והמדרכות דורשים עוד עבודה, אבל המארגנים מאמינים שניתן יהיה לעמוד בזה בטווח הזמן הנדרש. הם בטוחים שהכל יהיה מוכן במועד. המיקום נחמד מאוד, ניתן להשקיף מכאן על הים."

צ'אנדוק, שניסה את המסלול תחילה במכונית כביש, התרשם לחיוב מהתוואי שלו, אף על פי שלטענתו האספלט היה חלק מאוד.

"התוואי מעניין מאוד. יש בו שילוב טוב של פניות ואני חושב שנראה הרבה עקיפות בסקטור הראשון, המורכב מישורות ארוכות המובילות לפניות סיכת ראש. הישורת שאחרי שתי הפניות הראשונות ארוכה מאוד, ובהחלט ייתכן שאפשר יהיה להשיג שם 'סליפסטרים' טוב, כמו בשנחאי."

"מפניה שבע והלאה הפניות מהירות וזורמות, עד ישורת הזינוק-סיום. אני חושב שברד-בול ישמחו על הקטע הזה. התוואי באמת מעניין."

צ'אנדוק סיפר גם על תשוקת המקומיים לצפות במרוצי פורמולה אחת, כאשר 4,000 מהם הגיעו לצפות בו מנסה את המסלול לראשונה, לצד נהגים אחרים בפורמולה ב.מ.וו ובמכוניות תיור.

"יש כאן בהחלט התלהבות מפורמולה אחת. היו הרבה אנשים באירוע היום, שלא ממש פורסם, והיו גם הרבה אנשי תקשורת שהביעו עניין. המארגנים טוענים שכבר הצליחו למכור כמות נכבדה של כרטיסים, אז בטח המרוץ יהיה מצוין."

לערוץ הטוויטר של צ'אנדוק