ההתאחדות תחקור כיצד הצליח מאסה לחמוק מעונש בספא

התאחדות הספורט המוטורי העולמית הודיעה כי פתחה בחקירה על מנת לבדוק כיצד הצליח פליפה מאסה, נהג פרארי, לחמוק מעונש, אחרי שזינק לגרנד-פרי הבלגי מרחק משמעותי למדי אחרי המקום שממנו היה אמור לזנק, והמסומן לשם כך.

מרטין בראנדל, פרשן רשת הטלוויזיה הבריטית BBC, התריע באוזני הצופים על מיקומו של מאסה בשניות שלפני הזינוק וצפה כי ייענש. וידאו שצילם צופה ואשר פורסם זמן קצר לאחר המרוץ ברשת (והוסר מאז בטענה להפרת זכויות יוצרים) הוכיח כי מאסה עצר את מכוניתו אחרי הקו שלפניו היה אמור לעצור.

ואולם, מאסה השלים את המרוץ כרגיל וסיים אותו במקום הרביעי: צ'ארלי וויטינג, מנהל המרוץ, והממונה על אכיפת עבירות מסוג זה, לא קיבל דיווח בעניין מהמרשלים והמערכת האלקטרונית המיועדת להתריע על זינוק פסול לא פעלה גם כן. לא זו בלבד, אלא שאף אחת מן הקבוצות היריבות לא הבחינה בעבירה ולפיכך גם לא הועברה תלונה לגורמים הרלוונטיים.

"הדבר לא הובא לידיעתו של מנהל המרוץ, לא על ידי המרשלים ולא על ידי המערכת האלקטרונית, על מנת שיוכל לנקוט בעונש המתאים", הצהיר דובר בשם ההתאחדות. "כיוון שלא התקבל מידע נוסף ולא הוגשה תלונה לפני פרסום תוצאות המרוץ הרשמיות ביום ראשון בערב, הרי שלא ניתן לשנותן כעת. ההתאחדות תחקור את הסיבות לכשל בתקשורת עם מנהל המרוץ על מנת להבטיח שמקרים מסוג זה לא יישנו."