הקבוצות הסכימו: שישה מקצי מבחן יתקיימו לפני העונה הבאה

בארגון הקבוצות הגיעו להסכמה באשר למספר מקצי המבחן שייערכו לפני תחילת העונה הבאה. כפי שהיה לפני העונה הנוכחית, ארבעה מקצי מבחן יתקיימו במהלך החורף, וייתפרסו על פני חמישה עשר ימים. על אלה יתווספו עוד שני מקצים, שייערכו בסוף העונה באבו-דאבי: האחד עבור נהגים צעירים והשני במטרה להעריך את ביצועי הצמיגים החדשים של היצרנית האיטלקית פירלי.

עוד נמסר, כי האפשרות שמקצה המבחן האחרון ממבחני טרום העונה יתקיים בבחריין, בשבוע שלפני המרוץ הפותח של עונת 2011, נמצאת בשלבי דיון מתקדמים וככל הנראה גם תתקבל. באופן זה, יימנע הצורך בשינוע נוסף של ציוד ואנשים.

מרטין וויטמארש, יושב-ראש ארגון הקבוצות, שמח על ההישג, אך ציין גם כי הוא מקווה שניתן יהיה לערוך מבחנים נוספים במהלך העונה.

"באופן אישי הייתי רוצה עוד מבחנים, אבל אני מכבד את העובדה שישנן עדיין קבוצות שקשה להן עם זה", הסביר וויטמארש. "אנחנו הולכים לקיים ארבעה מקצי מבחן לפני תחילת העונה, כך שיש לנו עכשיו שישה בסך הכל לקיים במהלך החורף. זה כבר צעד קדימה. עם זאת, עוד אין הסכמה בקשר לעריכת מבחנים במהלך העונה."

בהתייחס להצעה לקיים את המבחן האחרון בבחריין אמר וויטמארש: "רוב הקבוצות רוצות בזה, נשאר לנו להסדיר כמה עניינים בודדים. כנראה שזה יצא לפועל, אבל עוד לא הגענו להסכמה. אנחנו צריכים לוודא שזה יהיה כדאי מבחינה כלכלית גם עבור הקבוצות הקטנות."