טילקה מבטיח: הגרנד-פרי הקוריאני יתקיים כמתוכנן

ארכיטקט המסלולים הנודע, הרמן טילקה, הבטיח כי בנייתו של המסלול בקוריאה, שהוא אמון על תכנונו, תושלם במועד.

כבר מזה זמן נפוצו שמועות, לפיהן בניית המסלול מתעכבת וכי לא יהיה מנוס מביטול הגרנד-פרי הקוריאני, המיועד להתקיים ביום 24 באוקטובר. דמויות מפתח הכחישו השמועות במרץ ואלו כמעט ונשכחו, אבל בתמונות שפורסמו במהלך פגרת הקיץ נראה בבירור כי השלמת הבנייה רחוקה מסיום, ואפילו שכבת אספלט ראשונה עוד לא הונחה.

כעת מתברר כי העיכוב בעבודות הבנייה נגרם בשל מזג אוויר סוער ששרר בחודשים האחרונים באזור. עם זאת, העבודות כבר חודשו והן מתקדמות בקצב מואץ, במסגרתן כבר נסללה שכבת האספלט הראשונה. משלחת של התאחדות הספורט המוטורי העולמי תגיע לבחון את המסלול ומתקניו בחודש הבא, אחרי הגרנד-פרי האיטלקי, ובשבוע הבא צפוי להתקיים בו מופע ראווה של קבוצת רד-בול, שבמכוניתה ינהג קארון צ'אנדוק, נהג היספאניה.

"המסלול עוד לא מוכן, אבל הוא יהיה מוכן", הצהיר טילקה בראיון ל-Autosport. "ברור שלוח הזמנים צפוף, זה תמיד כך. בכל מסלול פורמולה אחת הבעיה היא תאריך המרוץ; גם במקרה של מזג אוויר גרוע או בנסיבות אחרות אי אפשר לדחות את מועד ההשלמה."

"כאשר בונים בניין רגיל, אפשר להגיד לאנשים שהוא יהיה מוכן שבוע או שבועיים אחרי המועד המתוכנן. אי אפשר לעשות את זה כאשר בונים מסלול פורמולה אחת. אי אפשר לאחר את ההשלמה בשבוע אחד."

היום פרסמו מארגני הגרנד-פרי הקוריאני תמונות ראשונות של המבנים שהוקמו במסלול.