דה לה רוסה החליף מנוע ויצטרף לרשימת היורדים בדרוג

הגריד לקראת המרוץ היום בספא השתנה מאוד לעומת תוצאות הדרוג אתמול, בשל עונשים שונים שהוטלו על נהגים.

מייקל שומאכר נהג מרצדס הגיע לבלגיה אחרי הפגרה בידיעה שיתחיל את המרוץ רחוק עשרה מקומות מהמקום שישיג בדרוג, אחרי העונש שספג בגין המהלך המפוקפק שביצע נגד נסיון העקיפה של באריקלו בהונגריה. ניקו רוזברג, בן קבוצתו של שומאכר, ירד חמישה מקומות בדרוג לאחר שבמרצדס החליטו להחליף את תיבת ההילוכים שבמכוניתו לפני הדרוג.

בסיום הדרוג נענשו עוד שני נהגים בעונשים דומים: סבסטיאן בואמי בהורדה של שלושה מקומות בגין עיכובם של צמד נהגי מרצדס, במהלך החלק השני של המקצה, בעוד שטימו גלוק, נהג וירג'ין, נענש בהורדה של חמישה מקומות כאשר נמצא כי חסם את סאקון יאמאמוטו, נהג היספאניה.

פדרו דה לה רוסה, הספרדי הותיק של סאובר, הוא האחרון להצטרף לרשימת "היורדים", כאמור, לאחר שהיום בבוקר החליטה הקבוצה להחליף את המנוע שבמכוניתו. דה לה רוסה אמנם לא ספג נזק משמעותי בשל העונש (העונש המקורי בסך עשרה מקומות דרוג יצטמצם לשניים בלבד, שכן הוא סיים את הדרוג במקום ה-22, אחרי שיצא אל מסלול רטוב עם צמיגים יבשים וסיים בקיר הבטיחות), אך המנוע שהוחלף הוא המנוע השמיני שבו עשה שימוש – והאחרון המותר לפי התקנות. לפיכך, דה לה רוסה צפוי להיענש שוב בכל פעם שישתמש במנוע חדש, מעתה ועד סיום העונה. המנוע שהוחלף יוכל לשמש אותו במקצי אימון בלבד, וכן במרוץ הסיום של העונה.

הגריד המעודכן*:

מס' נהג קבוצה
1 וובר רד-בול
2 המילטון מקלארן
3 קוביצה רנו
4 פטל רד-בול
5 באטון מקלארן
6 מאסה פרארי
7 באריקלו וויליאמס
8 סוטיל פורס-אינדיה
9 הולקנברג וויליאמס
10 אלונסו פרארי
11 אלגרסוארי טורו-רוסו
12 ליוצי פורס-אינדיה
13 קובליינן לוטוס
14 רוזברג מרצדס
15 טרולי לוטוס
16 בואמי טורו-רוסו
17 קוביאשי סאובר
18 סנה היספאניה
19 יאמאמוטו היספאניה
20 גלוק וירג'ין
21 שומאכר מרצדס
22 די גראסי וירג'ין
23 פטרוב רנו
24 דה לה רוסה סאובר

*שמות הנהגים שירדו במיקום הודגשו.