שומאכר נענש ואחר כך התנצל בפני באריקלו

מייקל שומאכר, נהג מרצדס, נענש בהורדה של עשר מקומות בדרוג לגרנד-פרי הבלגי, בשל המהלך המפוקפק שביצע כדי להגן על מקומו מפני עקיפה של בן קבוצתו לשעבר בפרארי ונהג וויליאמס בהווה, רובנס באריקלו.

השניים היו קרובים מאוד להתנגשות מסוכנת כאשר המולטי-אלוף הגרמני הדף את הברזילאי הותיק אל עבר קיר המוסכים, מבלי להשאיר לו מרווח סביר. באריקלו היה נסער מאוד וכבר מתוך המכונית זעק ברשת הקשר הקבוצתית כי יש לפסול את שומאכר מהמרוץ. הרוחות לא נרגעו גם בסיום כאשר באריקלו תקף בחריפות את התנהגותו של שומאכר, תיארו כ"משוגע" ואף רמז לניסיון לחיסול חשבונות ביניהם בגין עברם המשותף.

"יש לי הרבה ניסיון ובדרך כלל, בתחרות עם משוגע כזה, אני מרים את הרגל מהגז; לא היום, בהחלט לא", אמר באריקלו לעיתונאים. "אני חושב שזה היה אחד התמרונים הנפלאים ביותר שלי ואחד האיומים ביותר שלו, אבל בסופו של יום אנחנו לא צריכים דברים כאלה."

שומאכר ביטל באדישות את טענותיו של בארקילו והצהיר: "זה פורמולה אחת. אני חושב שהשארתי לו יותר מדי מקום, ולראיה – הוא הצליח לעבור."

"אני ידוע בתור אחד שלא נותן מתנות. אם מישהו רוצה לעבור אותי הוא צריך להילחם בשביל זה, וזה מה שהיה גם בפעם הזו."

"ידעתי שהוא עומד לתקוף, אז עברתי לקו הפנימי כדי שיהיה לו ברור שהוא צריך לנסות לעבור אותי מהקו החיצוני, אבל הוא בחר שלא לעשות זאת והכל נהיה צפוף."

ואולם, ביום המחרת שינה שומאכר את גרסתו, אמר כי הוא מסכים עם החלטת השופטים ואף התנצל בפני באריקלו.

"אתמול, מיד אחרי המרוץ, הייתי עוד מלא באדרנלין. אחרי שצפיתי בתקרית שוב, אני חייב להגיד שהשופטים צדקו בהערכתם את המהלך; הוא היה קשוח מדי", כתב שומאכר באתרו הרשמי.

"רציתי להקשות עליו לעבור אותי… לא חיפשתי לסכן אותו במהלך הזה. אם הוא מרגיש כך אני מצטער, זו לא הייתה כוונתי."