רון דניס זועם על הערות נהגי מקלארן

רון דניס, מנהל קבוצת מקלארן לשעבר, זועם על הערות נהגי הקבוצה, לואיס המילטון וג'נסון באטון, על כך שהמכונית שלהם אינה מספיק מהירה בתנאי דרוג.

"יתרונן של חלק מהיריבות שלנו במקצי הדרוג פגע באמינות שלהן", הסביר דניס בראיון ל-Autosport. "יש שתי אפשרויות לפתח מכונית תחת התקנות הנוכחיות. ידענו שהמכונית תצטרך לשאת כ-200 ק"ג דלק במהלך המרוץ, כאשר הצמיגים נשחקים ומשקל הדלק הולך ופוחת."

"שמנו דגש רב על יכולת המכונית להיות 'עדינה' כלפי הצמיגים, על מנת שאלה ישחקו פחות ככל שניתן במהלך המרוץ. כאשר עושים את זה, היכולת להוציא מהצמיגים את כל מה שיש בהם בתנאי דרוג נפגעת."

"אין ספק שהמכונית שלנו אינה אידיאלית למקצה דרוג. אבל יש לנו מכונית מצוינת למרוץ. בסופו של דבר, השגנו נצחונות ואנחנו מובילים את שתי האליפויות, כאשר הנהגים שלנו תופסים את שני המקומות הראשונים."

"לכן, אני לא יכול שלא לחוש קצת נזעם כאשר הם יוצאים מהמכונית ואומרים 'הלוואי והייתי בשורה הראשונה', תוך יצירת תחושה בקרב התקשורת שמקלארן לא נותנת להם מכונית שיכולה לנצח מרוצים. הזכרתי להם שהם השיגו ארבעה נצחונות ביניהם ושהם מובילים את אליפות העולם, אבל זהו טבע הנהגים."

למרות הערותיו של המילטון על כך שהמכונית של מקלארן היא כעת השלישית בטיבה מבחינת ביצועיה, דניס מאמין כי הקבוצה עודנה מסוגלת לזכות באליפות הודות לקצב הפיתוח שלה.

"בתחילת העונה שעברה הייתה לנו מכונית בלתי-תחרותית, איטית שתי שניות מהקצב, ובכל זאת, בסוף העונה הייתה לנו המכונית התחרותית ביותר. כאשר אנחנו מתחילים את העונה עם מכונית תחרותית קשה מאוד לנצח אותנו. קצב הפיתוח שלנו כל כך מהיר שלעיתים אנחנו משיגים את עצמנו, כפי שקרה בסילברסטון. אבל זה המחיר שיש לשלם על פיתוח מהיר."

"מי שמהמר נגדנו שידע שמדובר בהימור קשה. יש עוד דרך ארוכה לפנינו."