מארגני הגרנד-פרי האמריקני חושפים פרטים נוספים

מארגני הגרנד-פרי האמריקני באוסטין, טקסס, חשפו את מיקומו של האתר שבו יוקם המסלול הקבוע, כמו גם את זהותו של נותן החסות הראשי.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה ביום שלישי, הצהיר היזם, טאבו הלמונד, כי איש העסקים רד מקומב ישתתף במימון האירוע, אשר יתקיים באזור המכונה "וונדרינג קריק", מדרום מזרח לעיר, בסמוך לנמל התעופה.

"רציתי להבטיח שנבחר את האתר הטוב ביותר עבור הגרנד-פרי האמריקני", הסביר הלמונד. "את זה עשינו על ידי בחירת המקום הנכון, בעל הנגישות המקסימלית; עבדנו על זה לפחות שנה וחצי."

הלמונד חשף עוד במסיבת העיתונאים כי אלוף העולם במרוצי אופנועים בנפח 500 סמ"ק לשעבר, קווין שוואנץ, יסייע גם הוא בהקמת האירוע, אשר לדעתו יצליח יותר מאירועים אחרים שהתקיימו בארה"ב בתקופה האחרונה, כיוון שלא נערכו על מסלול קבוע.

"אנשים אומרים שפורמולה אחת לא הצליחה 'לתפוס' בארה"ב, אבל זה לא מדויק. פורמולה אחת הצליחה כאן מאוד בשנים 1960-1980, כאשר המרוצים נערכו על מסלול קבוע. בשנים 1980-1999 השתמשו במסלולים ארעיים, וככל שהמסלול באינדיאנפוליס הוא נהדר, הרי שמדובר במסלול שעבר התאמה. זה מסלול שנועד עבור סדרת אינדיקאר ונאסקאר הצליחה בו."

איש העסקים המצליח רד מקומב, בעל עבר עשיר בפרויקטים בתחום המוטורי והספורטיבי, התייחס למעורבותו בפרויקט: "הבאת הסדרה בחזרה לארה"ב מייצגת הזדמנות חד-פעמית שכל עיר בעולם הייתה רוצה. ההיקף והגודל של אירוע בפורמולה אחת משתווה לאירוח הסופר-בול, וטומן בחובו יתרון כלכלי משמעותי לאוסטין, סאן-אנטוניו, ומדינת טקסס כולה."

מקומב סיפר כי לאחרונה שוחח עם ברני אקלסטון והבטיח לו שהקמת המסלול תסתיים במועד המתוכנן.

עוד נחשף גם האתר הרשמי של האירוע.