רנו מכחישה הימצאות בקשיים כלכליים

קבוצת רנו דחתה השערות בדבר היותה מצויה בקשיים פיננסיים, לאחר שפנתה לקבוצות האחרות בבקשה לקבל הסכמתן ליטול מקדמה בגין הכספים המגיעים לה מהנהלת פורמולה אחת (FOM), ואשר מתקבלים בדרך כלל בסוף העונה.

אריק בולייה, מנהל הקבוצה הצרפתית, טען כי זו מתעתדת להשתמש בכספים כדי להמשיך ולפתח באגרסיביות את מכוניתה הנוכחית ואת המכונית הבאה. המשך המימון יתאפשר, לטענתו, באמצעות הסכמי חסות שעליהם חתמה הקבוצה, ואשר הכספים בגינם ישולמו החל בחודש ספטמבר הקרוב.

"חתמנו לאחרונה על הסכמי חסות חדשים, אחד על סך של עשרה מיליון אירו והשני על סך של שלושה מיליון אירו", הסביר בולייה ל-Autosport. "העבודה שלי היא לדאוג שהקבוצה תתקדם ותשפר את רמת התחרותיות שלה. ביולי קיבלנו אור ירוק להאיץ את הפיתוח של המכונית הנוכחית כדי לנצח את מרצדס. באותו זמן ביקשתי גם להתחיל בפיתוח של R31, המכונית הבאה של הקבוצה."

"הכסף מהסכמי החסות החדשים יגיע בחודש ספטמבר, אבל אנחנו צריכים כסף עכשיו; אי אפשר לחכות עד אז, כי אנחנו לא רוצים להפסיד חודשיים. התייעצנו עם בעלי המניות לגבי פתרון אפשרי, ושאלתי לגבי האפשרות ליטול הלוואת גישור. ג'רארד לופז (בעלי הקבוצה) שוחח על זה עם אקלסטון, והוא אשר העלה את הרעיון לפנות להנהלת פורמולה אחת ולבקש מקדמה בגין הכספים שמגיעים לקבוצה בסוף העונה."

בולייה טען כי חלק מהקבוצות סירבו לאשר את בקשתה "כי הן לא רוצות שרנו תתחיל לפתח את המכונית הבאה שלה."