וילנייב רוצה לחזור לסדרה עם קבוצה משלו

ז'אק וילנייב, אלוף העולם לשעבר, אישר כי הצטרף להצעה שהגישה קבוצת דוראנגו להשתתפות במכרז לבחירת הקבוצה ה-13.

לאחר שבימים האחרונים נפוצו שמועות על עסקה כאמור ועל שמות המעורבים בה, החליט וילנייב לאשר את הדיווח, אבל סיפק פרטים מעטים בלבד.

"הרבה שמועות מסתובבות כרגע, ורציתי להבהיר מספר דברים לפני שזה יצא מכלל שליטה", הסביר וילנייב. "הקבוצה תוקם במשותף עם דוראנגו ותפעל מחוץ לאיטליה. נכון לרגע זה כל המימון יגיע מנותני חסות תאגידיים, ולא ממשקיעים פרטיים."

דוראנגו הודיעה על השתתפותה במכרז לבחירת הקבוצה ה-13 כבר לפני זמן, לאחר שפרשה מסדרת GP2 בשל בעיות מימון. לטענתה של הקבוצה, היא מצאה כי משקיעים פוטנציאליים מעדיפים להיות מעורבים בקבוצת פורמולה אחת, יותר מאשר בקבוצות בסדרות נחותות.

המגזין הגרמני Auto Motor und Sport, שהיה הראשון לפרסם דיווח בנושא, טען כי בהצעה של וילנייב מעורבים גם פלאביו בריאטורה ופאט סימונדס, אנשי רנו לשעבר שהורשעו בפרשת ההתרסקות המכוונת של נלסון פיקה בסינגפור.

ז'אק וילנייב התחרה לאחרונה בפורמולה אחת בשנת 2006, עת נהג עבור קבוצת ב.מ.וו סאובר. מאז ניסה לחזור לסדרה בהזדמנויות שונות, והיה קרוב מתמיד לעשות כן עם קבוצת סטפאן ג'י.פי הסרבית, אך זו לא זכתה לרשת את מקומה של USF1 לקראת תחילת העונה הנוכחית. בינתיים מתחרה וילנייב בסדרת נאסקאר האמריקנית.