המילטון האב ממתין לאישור ארגון הקבוצות לאקדמיה שלו

אנת'וני המילטון, אביו של לואיס המילטון, הודיע בסילברסטון כי למעשה סיים את ההכנות לפתיחת האקדמיה של פורמולה אחת לנהגים צעירים ובלתי-מנוסים שהוא הגה ומוביל, וכי כל מה שנותר לו כעת הוא להמתין לאישור ארגון הקבוצות (FOTA).

המילטון האב השיק את האקדמיה, המכונה בקיצור GP PREP, בתחילת השנה. מטרתה, כאמור, לאפשר לנהגים צעירים לנהוג במכוניות פורמולה אחת ולהכין עצמם להשתתפות עתידית אפשרית בסדרה, בפרט לאור האיסור על מבחנים. המילטון כבר קיבל את אישורם של ברני אקלסטון והנהלת פורמולה אחת לעשות שימוש בשם הרשמי.

"כתבתי לארגון הקבוצות מספר פעמים כדי להבטיח שהאקדמיה נועדה אך ורק לעזור לנהגים צעירים – ולא להשגת יתרון טכני עבור הקבוצות", הסביר המילטון בראיון ל-Autosport. "מקלארן בוטחת בי, ולכן זכיתי גם לקבל ממנה מכוניות. גם בפורס-אינדיה בוטחים בי, וגם מהם קיבלתי הצעה להשתמש במכוניות של הקבוצה."

"אני מנסה לגרום לשאר החברות בארגון לסמוך עלי. אני אב שהביא בן לפסגה משום-מקום, ואם קבוצת פורמולה אחת לא הייתה מאמינה בנו לא היינו יכולים לעשות זאת. כל מה שאני מבקש מהם זה להאמין בי שאני הולך לקחת את המכוניות האלה כדי לתת הזדמנות לנהגים צעירים – ומי יודע, אולי אחד מהם יתגלה ככוכב."

"עבורי, האקדמיה היא חובה עבור העתיד של פורמולה אחת ועבור נהגים צעירים עם חלום."

המילטון ציין עוד בראיון כי העמידה בלוח הזמנים שתיכנן הולכת וחומקת ממנו. הוא תכנן להתחיל בפעילות כבר בחודש הבא, ולשם כך כבר הזמין שלושים ימי מסלול, אבל לא מוכן להמשיך בתוכנית מבלי לקבל את אישורו של ארגון הקבוצות.

"אולי אם ארגון הקבוצות יווכח בהצלחתה של האקדמיה, הוא ירצה לקבל לידיו את התכנית ולהפעיל אותה בעצמו", קיווה המילטון.