פרארי אישרה: פריי מצטרף לקבוצה

קבוצת פרארי אישרה כי פאט פריי, מהנדס מקלארן לשעבר, יצטרף לקבוצה בתחילת החודש הבא.

פריי בן ה-46 עזב את ווקינג בחודש מאי האחרון, בתום 18 שנים בקבוצה. לאחרונה שימש כמהנדס ראשי, והיה אחראי על פרויקט MP4-24 (המכונית של 2009) ו-MP4-26 (המכונית של העונה הבאה).

פריי ישמש בפרארי כעוזר המנהל הטכני הראשי (תפקיד חדש שנוצר במיוחד עבורו) וידווח ישירות לאלדו קוסטה, המנהל הטכני הראשי של הקבוצה. לפיכך, לא יבוצעו שינויים נוספים בצוות הטכני של מאראנלו.

מרטין וויטמארש, מנהל קבוצת מקלארן, אמר כי לעזיבתו של פריי לא יהיו השפעות שליליות על קבוצתו.

"פאט היה איתנו 18 שנים לערך, ותרם רבות לקבוצה. אני חושב שזו הייתה החלטה טובה עבורו. היה נכון מצידו לעשות קצת הפסקה ולנשום. הוא עבד קשה מאוד עבור הקבוצה."

"בקבוצה שלנו יש הרבה כשרון ועומק, ומצבים כאלה הופכים הזדמנות עבור מהנדסים צעירים יותר, אולי אפילו רעבים יותר, לפרוץ לתודעה ולהחליף אותנו. כולנו ניתנים להחלפה. התהליך יישאר כפי שהוא, אבל יש איתנו מהנדסים צעירים חדשים."

פריי החל את דרכו בסדרה ב-1987 בקבוצת בנטון, שם ייסד את מחלקת האלקטרוניקה של הקבוצה ועבד על מערכת המתלים האקטיבית. ב-1991 שימש כמהנדס בקבוצת המבחן ובשנה שלאחר מכן בקבוצת המרוצים. ב-1993 הצטרף למקלארן ושימש שם בתפקידים שונים בצוות הפיתוח ואף כמהנדס מרוץ. ב-2002 מונה למהנדס ראשי.