הגרנד-פרי הקנדי מצא חן גם בעיני ברידג'סטון

ספקית הצמיגים ברידג'סטון מוכנה כעת לנקוט בגישה אגרסיבית יותר בבחירת הצמיגים שתבצע עבור יתרת המרוצים בעונה הנוכחית, לאור חלקם המכריע של אלה בתרומה לאירועי גרנד-פרי קנדה האחרון.

הירואייד המאשימה, מנהל חטיבת הספורט של היצרנית היפנית אמר כי כל עוד ניתן יהיה לשמור על בטיחות מספקת, החברה תפעל לבחור צמיגים שביצועיהם במסלולים ספציפיים יהיו גבוליים ויקשו על הנהגים.

"העדיפות הראשונה שלנו היא לספק צמיגים בטוחים והוגנים עבור כולם. אני לא רוצה לספק צמיג שיפתח בועות (blistering), משום שיש בזה סיכון. אבל אם נצפה שהצמיג הרך מאוד (super-soft) לא יפתח בועות, הרי שנבחר בו ככל שניתן ביתרת המרוצים העונה."

האירוע הראשון בלוח שבו עשויה לבוא מדיניותה החדשה של ברידג'סטון לידי ביטוי הוא הגרנד-פרי הגרמני. לגרנד-פרי האירופי שייערך בולנסיה תביא ברידג'סטון את הצמיג הרך מאוד (super-soft) והבינוני (medium), בעוד שבגרנד-פרי הבריטי ייעשה שימוש בתרכובת הרכה (soft) והקשה (hard).

המאשימה הודה עוד כי הוא מודע לכך שפרמטרים נוספים יצרו את אירועי הגרנד-פרי הקנדי האחרון, בהם טמפרטורת הסביבה ואופי האספלט. לפיכך, סביר להניח כי למרות השימוש בצמיגים מאותן התרכובות בולנסיה, לא נחזה באירוע מאותו סוג.

"תוואי המסלול והאספלט בולנסיה יותר אגרסיביים, לעומת מונטריאול, ולכן אנו לא מצפים שהקבוצות תדרשנה לעמוד באותם האתגרים כדי להוציא מהצמיגים את המקסימום. אמנם הגרנד-פרי האירופי ייערך הפעם בחודש יוני, לעומת שני האירועים הקודמים שנערכו לקראת סוף אוגוסט, אבל אנחנו לא חושבים שהשינוי יתבטא במזג אוויר שונה באופן קיצוני."