דיווח: פרויקט פורמולה אחת האמריקני מתקדם

פרויקט פורמולה אחת האמריקני, אותו מוביל פאריס מולינס, יועצו של צ'אד הרלי במהלך ימיה הקצרים של USF1, התקדם התקדמות משמעותית במהלך סוף השבוע של הגרנד-פרי הקנדי.

נציגים שונים של הפרויקט נפגשו עם בעלי תפקידים בקבוצות ואף עם ברני אקסלטון. מולינס עצמו הגיע לקנדה עוד לפני כן, כדי לשוחח עם גורמים שונים בקבוצות על האפשרות להשתלב באחת מהן. הקמת קבוצה חדשה לחלוטין, הסביר מולינס בראיון שנערך עימו לפני זמן, היא בלתי-ריאלית.

בהתאם להערכות שונות, טורו-רוסו וסאובר הן המועמדות העיקריות לעניין זה, לאור קשריו הטובים של מולינס עם פרארי, אשר מספקת מנועים לשתי הקבוצות.

"במהלך שלושה ימים עשינו התקדמות רצינית", הסביר מולינס בראיון ל-Autosport. "אני לא יכול לעשות הכל מארה"ב, וכל האנשים הנכונים התאספו כאן במקום אחד. עשיתי התקדמות הרבה יותר גדולה בסוף השבוע הזה ממה שציפיתי, ואני מקווה להמשיך כך גם בזמן שעד הגרנד-פרי הבא בולנסיה. הפרויקט ממשיך קדימה."

"עלו אפשרויות חדשות. כפי שאמרתי בעבר, היו לי מספר רעיונות לחדור לספורט הזה, לא רק עבור עצמי אלא גם עבור קבוצת האנשים שאני מייצג. לכן צצו עוד אפשרויות. זה היה סוף שבוע פורה."

על הפגישה עם אקלסטון אמר מולינס כי זה הראשון הבטיח לעזור ולעמוד מאחורי הפרויקט, אם יהיה "הגיוני".