קוביצה ואלגרסוארי ננזפו, שומאכר לא נענש

שופטי המרוץ בקנדה בחנו בסיום הגרנד-פרי הקנדי שלוש תקריות שונות שאירעו במהלכו, והחליטו לנזוף ברוברט קוביצה ובחיימה אלגרסוארי ולפטור את מייקל שומאכר מעונש.

רוברט קוביצה, נהג רנו, נהג את מכוניתו בישורת האחורית לצידו של נהג פורס-אינדיה, אדריאן סוטיל, כאשר הוא תופס את הקו הפנימי. כאשר הגיעו השניים אל קצה הישורת המשיך קוביצה, בניגוד למה שניתן היה לחשוב, אל תוך ישורת המוסכים, בעוד שסוטיל פונה מן הקו החיצוני אל תוך השיקיין האחרון. בין השניים נוצר מגע שבעטיו אף נחתך צמיגו הימני-אחורי של קוביצה. השופטים, כאמור, מצאוהו אשם בנהיגה מסוכנת ונזפו בו.

נהג טורו-רוסו, חיימה אלגרסוארי, ננזף גם הוא, כאמור, בגין חלקו בתקרית שאירעה עוד בתחילת המרוץ: הספרדי הצעיר נהג את מכוניתו אל תוך הקו שאותו תפס אותה עת רובנס באריקלו, נהג וויליאמס, בבלימה שלקראת פניית ההיירפין. בין השניים נוצר מגע שהסתיים בנזק לשתי המכוניות וחייב את הנהגים לעצור במוסך לתיקונים.

מייקל שומאכר, אלוף העולם שבע פעמים ונהג מרצדס, לא נענש בגין חלקו בתקרית שבה היה מעורב גם בן קבוצתו לשעבר בפרארי, פליפה מאסה. השניים נאבקו על מקום בשלבי הסיום של המרוץ – מאבק אשר הגיע לשיאו בקצה הישורת האחורית. מאסה התיישר לצידו של שומאכר בקו החיצוני, כאשר זה האחרון משאיר לו שוליים צרים מדי ומאלץ אותו לרדת אל הדשא, תוך שנזק נגרם לכנף הקדמית של הפרארי.

מאסה נכנס למוסך להחלפת הכנף הקדמית וביציאה מן הפיט עבר את המהירות המותרת ונענש בתוספת של 20 שניות לזמנו הסופי. עונש זה לא ישפיע על תוצאות המרוץ כיוון שהמכונית הקרובה ביותר למאסה הייתה זו של הייקי קובליינן שסיים את המרוץ באיחור של שתי הקפות.