הפול של המילטון בסכנה; עלול לספוג עונש

אלוף העולם לשעבר ונהג מקלארן, לואיס המילטון, אמנם הצליח לגבור היום על צמד נהגי רד-בול, מארק וובר וסבסטיאן פטל, ולהשיג את עמדת הפול למרוץ מחר, אבל על פי דיווח מקנדה עלול הישג זה להישלל ממנו על ידי השופטים.

המילטון נתבקש על ידי קבוצתו לעצור את מכוניתו בצידי המסלול מכיוון שהיה חשש שכמות הדלק שנשא הייתה קטנה מדי, על מנת להספיק למסור ממנה דגימה בסיום המקצה, כנדרש בתקנות. המילטון עשה כן בישורת האחורית, יצא מהמכונית והחל לדחוף אותה, עד אשר הגיעה מכונית הרופא לקחתו למוסכים.

כעת נראה כי הקבוצות היריבות חשות כי מקלארן רימתה, למעשה, במקצה הדרוג, בתדלוק המכונית בכמות דלק פחותה מהנדרש. לא זו בלבד, אלא שהנהגים מחויבים להגיע בחזרה אל המוסך בתוך זמן מוגדר, שארית מן הימים שלפני האיסור על תדלוקים – ובו לא עמד המילטון כבר בשני הסקטורים הראשונים, שהצליח להשלים. אחד המהנדסים התבטא בעניין זה ואמר: "זה בהחלט לא חוקי, הם הרוויחו יתרון תוך רמאות. אחרת, בפעם הבאה כולנו נתדלק את המכוניות להקפה אחת פחות."

מקלארן, כך נטען בדיווחים כאמור, תצהיר כי חוסר תקשורת בתוך הקבוצה לגבי כמות הדלק שבמכוניתו של המילטון הוא הגורם לתקרית, ובשלב זה נראה כי FIA יבחר שלא להעניש את המילטון.