ברון למרצדס: לא לספק מנועים לקבוצה נוספת

מנהל קבוצת מרצדס, רוס ברון, לא מעוניין שהיצרנית הגרמנית, שמנועיה הם הנחשקים ביותר בסדרה, תספקם לקבוצה נוספת.

מלבד מרצדס עצמה, גם מקלארן ופורס-אינדיה עושות שימוש במנועים הגרמניים, כאשר רד-בול מביעה כבר זמן מה עניין ברכישתם גם כן. כריסטיאן הורנר, מנהל הקבוצה האוסטרית, התבטא לאחרונה בעניין זה באומרו כי מנועיה של רנו, שבהם עושה שימוש הקבוצה כעת, אמנם טובים וזהים לאלו שבהם עושה שימוש רנו עצמה, אך הם חסרים 20-30 כ"ס. אם לא יושוו ביצועי המנועים, הצהיר הורנר, תשקול קבוצתו להחליף את ספקית המנועים.

ואולם, רוס ברון, כאמור, סבור כי מרצדס נמצאת על סף גבול יכולתה לספק מנועים וכי צירוף קבוצה נוספת לרשימת הלקוחות תהיה טעות.

"לפי דעתי, כיצרנית, מרצדס תצטרך לחשוב טוב לפני שתחליט לצרף לקוח נוסף לרשימה. אני חושב שאנחנו נמצאים בקצה גבול היכולת מבחינת אספקת המנועים. עלינו לוודא שתמיד תהיה איזה קוזוורת' שמוכנה למכור את המנועים שלה. זה לא תפקיד של יצרניות."

"בקשר לכוח, אני לא יודע. האמת היא שאין הליך שבעזרתו ניתן לקבוע בדיוק את הפרמטרים. אין לנו בעיה למסור את המנועים לבדיקה תחת פיקוח FIA, אבל מדידת הכוח אינה כל הסיפור. יש את הקירור, את הגמישות, את צריכת הדלק. רק לאחרונה מנהל המנועים של רנו אמר שהיחידה שלהם אולי לא החזקה ביותר, אבל היא הטובה ביותר מבחינות אחרות…".